Bude Facebook excelovat i v roce 2021?

Facebook, Inc. (NASDAQ: FB)

  • Cílová cena akcií FB je stanovena na 375 USD (tipranks.com)
  • 32 z 36 dotázaných analytiků udává pro akcie FB hodnocení BUY (tipranks.com)
  • Růst počtu aktivních uživatelů ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostl o 12 % na 1,8 miliardy (fool.com)
  • Za 3Q 2020 zaznamenal FB 22% nárůst tržeb na 21,5 miliard dolarů (fool.com)
  • Wedbush hodnotí akcie FB jako Outperform (finviz.com)

Akcie  Facebooku (NASDAQ: FB) vzrostly v loňském roce o 33 %, podle údajů poskytnutých S&P Global Market Intelligence . Titán sociálních médií zaznamenal během pandemie koronaviru růst počtu aktivních uživatelů a ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostl o 12 % na 1,8 miliardy. V celé své rodině aplikací – což zahrnuje Instagram, WhatsApp a Messenger – počet aktivních uživatelů giganta sociálních médií vzrostl o 14 % na neuvěřitelných 3,2 miliardy. 

To pomohlo zvýšit 22% nárůst tržeb na 21,5 miliard dolarů. Čistý příjem mezitím vzrostl o 29 % na 7,8 miliardy USD, což je 2,71 USD na akcii. Tyto zisky přišly navzdory zpomalení celého odvětví během krize způsobené COVID-19, protože mnoho společností v raných fázích pandemie stáhlo výdaje na reklamu.

Facebook není bez výzev. Kritici ji obviňují, že nečiní dost pro svou roli, aby zastavil šíření dezinformací ve svých aplikacích. Regulační orgány se společnost snaží donutit zbavit se Instagramu a WhatsAppu, aby podpořily větší konkurenci v odvětví sociálních médií. A někteří z největších zákazníků Facebooku uspořádali v létě dočasný bojkot svých reklamních služeb, aby na něj tlačili, aby udělali více pro boj s nenávistnými projevy na své platformě. 

Schopnost Facebooku úspěšně se orientovat v těchto výzvách bude určovat směr jeho ceny akcií v roce 2021 a v následujících letech.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ