Jak využít velkého zájmu o zlato?

Newmont Corporation (NYSE: NEM)

  • Cílová cena akcií NEM je určena na 95.76 USD (tipranks.com)
  • Tyler Langtom (analytik JP Morgan) udává pro akcie NEM hodnocení BUY (tipranks.com)
  • Chris Terry (analytik Deutsche Bank) udává pro akcie NEM hodnocení BUY (tipranks.com)
  • BMO Capital Markets hodnotí akcie NEM jako Outperform (finvi.com)
  • Morgan Stanhley hodnotí akcie NEM jako Overweight (finviz.com)

Zlato zůstává dobrým zabezpečením proti ultravolné měnové politice na celém světě, která může zvýšit inflaci. Žlutý kov letos vzrostl o 24 % na 1 880 $ za unci, ale je daleko za bitcoinem, digitální alternativou, která je výše o 220 %  na více než 23 000 $.

Jedním z lepších způsobů, jak se zaměřit na zlato, je lídr v těžebním průmyslu Newmont (ticker: NEM). Za 60 $ není její akcie drahá, přináší 14krát odhadovaný zisk 2021 ve výši 4,15 $ za akcii a výnos 2,7 % oproti 1,6 % u S&P 500. Akcie by získaly přes 20 %, kdyby se pouze vrátily na své srpnové maximum 72 $. Newmont v říjnu posílil své výplaty dividend o 60 % díky politice vázání dividendy na ceny zlata. Společnost vidí roční volné peněžní toky ve výši více než 3 miliard $ ročně při současných cenách, s výnosem 6 % volných peněžních toků.

„Naše portfolio je na cestě,“ řekl ředitel společnosti Newmont Tom Palmer Barron’s v říjnu. Investoři se obávají, že doly budou plýtvat aktivy, ale Newmont očekává, že si po desetiletí – a dále – udrží roční produkci zlata šest milionů uncí nebo lepší.

Joe Foster, manažer portfolia fondu VanEck International Investors Gold (INIVX), vidí zlato a zlaté akcie jako alternativu k nízko výnosným dluhopisům. Mezi alternativními aktivy nemá žádný „zavedenou historii zásob bohatství“, napsal nedávno.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ