„Stroje nemají svědomí“ – Cramer říká, že algoritmické obchodování podpořilo středeční nákup akcií

Jim Cramer ze CNBC se snažil vysvětlit, proč se akciový trh zdá být nepokoji v Capitol Hill znepokojen, přičemž řekl, že nákupy na Wall Street do značné míry pochází z algoritmického obchodování.

“Lidé byli ohromeni a jednotlivci byli ochromeni … ale stroje ne, protože stroje nemají svědomí,” řekl na “Squawk Box.”

Cramer neříkal, že je přesvědčen, že by mělo dojít k výprodeji trhu, což nabízí pouze reflexi středečního tržního pohybu. Ve středu odpoledne, když násilný, proTrumpovský dav přepadl americký kapitol a přerušil zasedání Kongresu, aby potvrdil vítězství Joea Bidena, uzavřel Dow Jones rekordně vysoko.

“Nemyslím si, že trh je bezohledný,” řekl Cramer. “Myslím, že stroje jsou bezohledné.” Neviděli, co se děje v Kapitolu. Nebyli otřeseny … protože nakonec jsou to stroje a nemyslí.“

Cramerovy komentáře ve čtvrtek ráno přišly, když americké akciové futures ukazovaly na vyšší hodnoty. Všechny tři hlavní indexy otevřely výše, v čele s technologickým Nasdaqem, který vzrostl přibližně o 1 %.

Později na CNBC Cramer také poznamenal, že načasování washingtonských nepokojů přišlo na začátku nového roku, obvykle v době, kdy lidé mohli dát peníze do trhu. To by mohl být další faktor, který ve středu pomohl udržet trh, uvedl hostitel „Mad Money“.

“Potřebujete prodejce, abyste porazili trh, a my prostě nemáme mnoho prodejců.” Budeme mít tento obchod s reflací, rotace dovnitř a ven, “řekl Cramer. “Jednou z věcí, které jsme se naučili … v posledním, řekněme desetiletí, je to, že kupujete akcie na začátku roku, protože musíte investovat.”

“Jednoho dne odejdeš do důchodu.” Nechal jsi své děti jít na vysokou školu, “dodal. “To jsou věci, které způsobují stálý růst cen.”

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ