Ropa zlevňuje kvůli obnoveným obavám o poptávku

Ceny ropy se dnes snižují kvůli obnoveným obavám z negativních dopadů šíření koronaviru na poptávku po pohonných hmotách. Krátce po 17:00 SEČ vykazovala cena severomořské ropy Brent pokles o téměř 0,8 procenta na 55,57 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 0,3 procenta na 52,06 dolaru za barel.

K poklesu cen ropy přispívá rovněž silnější kurz dolaru. Ten zdražuje ropu a další komodity z pohledu držitelů jiných měn, což zpravidla podkopává poptávku.

„Obnovené obavy ohledně poptávky v důsledku vyššího počtu nových případů nákazy koronavirem a nových omezení pro pohyb vytvářejí společně se silným dolarem tlak na prodej ropy,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Eugen Weinberg ze společnosti Commerzbank.

„Oživení poptávky po ropě se zadrhává zejména v Evropě, a to kvůli vleklým uzávěrám,“ upozornil analytik Bjornar Tonhaugen z firmy Rystad Energy. „Rostou rovněž obavy ohledně čínské poptávky, protože počet případů covidu-19 se v této zemi zvyšuje a obchodníci se obávají nových uzávěr,“ dodal.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ