Americké akcie mírně vzrostly, čeká se na firemní výsledky

Americké akcie mírně posílily. Investoři nyní čekají na zveřejňování čtvrtletních výsledků firem. Sledují rovněž vývoj ve Washingtonu po nedávném napadení Kongresu příznivci prezidenta Donalda Trumpa, napsala agentura Reuters.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,19 procenta a uzavřel na 31.068,69 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil o 0,04 procenta na 3801,19 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, vzrostl o 0,28 procenta na 13.072,43 bodu.

Výrazný nárůst zaznamenaly akcie největší americké automobilky General Motors, které si připsaly přes šest procent. Reagovaly tak na nové informace o plánech podniku v oblasti výroby dodávkových automobilů s elektrickým pohonem. Akcie výrobce elektromobilů Tesla posílily o téměř pět procent po zprávě, že firma se přiblížila vstupu na indický trh.

Na devizovém trhu americký dolar oslaboval vůči koši předních měn, zůstal však nad téměř tříletým minimem, na které sestoupil minulý týden. Samotné euro si kolem 22:00 SEČ vůči dolaru připisovalo zhruba 0,4 procenta na 1,2205 USD.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ve stejnou dobu vykazoval pokles o téměř půl procenta a pohyboval se těsně nad hranicí 90 bodů. Během minulého týdne index sestoupil až na 89,206 bodu, tedy na nejnižší úrovně od března 2018.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ