Bohemia Interactive loni prodala hry za 1,6 miliardy Kč

Největší česká vývojářská společnost Bohemia Interactive loni prodala 5,7 milionu kopií her za 1,6 miliardy korun. Dařilo se hlavním titulům jako DayZ nebo Arma 3. Hry si vyzkoušelo 14 milionů aktivních hráčů. Firma o tom informovala v dnešní tiskové zprávě, loňský hospodářský výsledek neuvedla. Předloni firma utržila za hry 1,5 miliardy Kč.

„I když od vydání vojenské simulace Arma 3 loni uplynulo již sedm let, stále patří k titulům, kterým vývojáři z Bohemia Interactive věnují nejvíce pozornosti a hráči po celém světě mnoho desítek hodin svého času,“ uvedla společnost. Její postapokalyptická hra DayZ byla zařazená do nabídky Xbox Game Pass, čímž získala mnoho nových hráčů.

Hernímu průmyslu se loni podle firmy dařilo, pro samotnou firmu to byl prodejně druhý nejúspěšnější rok za více než 20letou historii společnosti. Firma zaměstnává více než 350 lidí v šesti pobočkách v ČR, Nizozemí a Thajsku. Za založením firmy Bohemia Interactive v roce 1999 stáli bratři Marek a Ondřej Španělové. Loni se objevily informace, že měla společnost koupit čínská internetová společnost Tencent, firma je ale popřela.

Obrat českých počítačových herních společností dosáhl předloni 4,5 miliardy korun, vzrostl tak meziročně o pětinu. V loňském roce měl obrat podle odhadů vzrůst na pět miliard korun, uvedla studie o stavu herního průmyslu, kterou v červnu zveřejnila Asociace českých herních vývojářů.

V ČR bylo loni 110 firem, které vyvíjely hry. Výroba podle asociace násobně převyšuje obrat české filmové a televizní produkce. Většina společností v ČR (67 procent) vyvíjí hry pro konzole a PC, na mobilní trh se soustředí menší polovina. Naprostá většina zákazníků je ze zahraničí, zejména ze Spojených států amerických, Německa, Velké Británie, Ruska a Číny. Více než polovina vývojářských studií sídlí v Praze, následuje Brno s 23 procenty, Ostrava s pěti procenty a Olomouc se třemi procenty. Ve zbytku republiky je 16 procent firem.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ