Geely a Foxconn hodlají společně vyrábět auta pro jiné firmy

Tchajwanský dodavatel elektroniky Foxconn a čínská automobilka Geely vytvoří společný podnik, který bude ostatním automobilkám nabízet smluvní výrobu aut. Firmy dnes také uvedly, že společný podnik bude automobilkám poskytovat rovněž poradenství v oblasti technologií pro elektromobily.

Pro Foxconn, který je známý zejména výrobou telefonů iPhone pro americkou firmu Apple, je společný podnik s Geely dalším krokem do automobilového průmyslu. Foxconn se už tento měsíc dohodl, že bude čínské firmě Byton pomáhat s výrobou jejího prvního elektromobilu, píše server CNBC.

Informace o rozšiřování aktivit Foxconnu v automobilovém průmyslu přicházejí v době, kdy se objevily zprávy, že Apple pravděpodobně v roce 2024 uvede na trh samořízený vůz s elektrickým pohonem. Podle prosincových informací zdrojů agentury Reuters lze očekávat, že Apple bude tyto vozy vyrábět prostřednictvím smluvního partnera.

Společnost Geely vlastní mimo jiné švédskou automobilku Volvo Cars a téměř desetiprocentní podíl v německém automobilovém koncernu Daimler. Společný podnik s Foxconnem firmě podle zdrojů Reuters umožní sdílet její novou platformu zaměřenou na elektromobily s ostatními automobilkami.

Geely už tento týden oznámila, že se dohodla na vytvoření podniku pro výrobu elektromobilů s čínským internetovým vyhledávačem Baidu. Podnik bude nezávislou divizí společnosti Baidu a Geely bude jeho strategickým investorem.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ