Milevské ZVVZ mělo předloni tržby 1,22 miliardy Kč

Strojírenský holding ZVVZ Group z Milevska měl v roce 2019 konsolidované tržby 1,22 miliardy korun, meziročně téměř stejné. Konsolidovaná ztráta po zdanění vzrostla o 11 milionů na 25,5 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Za loňský rok čeká skupina tržby podobné jako v roce 2019, díky zakázkám v Polsku, kde ZVVZ odsiřuje uhelné elektrárny. ČTK to již dříve řekl generální ředitel ZVVZ Group Peter Bodnár.

Předloňské hospodaření ovlivnilo hlavně to, že firma dokončila ztrátové projekty z minulých let, uvádí vedení ve výroční zprávě. Zisk EBITDA (před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace) byl předloni 40,3 milionu, stoupl o 8,3 milionu, sdělil loni ČTK ekonomický ředitel ZVVZ Kamil Vaniš.

Holding s téměř 600 zaměstnanci vyrábí a dodává vzduchotechniku, elektrofiltry, ventilátory i velkoobjemové přepravníky. Do technického rozvoje vložil předloni 20,4 milionu. Týkal se zakázek na ventilátory pro energetiku a důlní průmysl, úprav návěsů a přepravníků i zařízení na filtraci tuhých znečišťujících látek vypouštěných do vzduchu. V roce 2019 investoval holding deset milionů, zejména do technologií v ZVVZ Machinery.

Loni na podzim získal holding zakázku za 500 milionů Kč na rekonstrukci elektrických odlučovačů popílku v elektrárně Tušimice, jež patří Skupině ČEZ. Jako hlavního subdodavatele si firmu vybral Metrostav, uvedl Bodnár.

S ventilátory se firma snaží víc prosadit v důlním průmyslu a u dodávek pro aerodynamické tunely, kde získala zakázky hlavně na německém trhu, dodává i firmě Porsche. U velkoobjemových přepravníků hledá symbiózu s firmou Tatra. Jde o zařízení na přepravu sypkých a tekutých materiálů pro stavebníky, potravináře, i pro zemědělce, na převoz kejdy a vápna.

Holding chce posílit v Polsku, díky dceřiné společnosti. Jak řekl ČTK dříve předseda dozorčí rady Emil Buřič, v Polsku chce mít holding roční tržby kolem miliardy Kč. Získal tam již zakázky na odsíření a odprášení uhelných elektráren ve městě Gdaňsk a teplárny Siekierki ve Varšavě.

ZVVZ patří finanční skupině Ges Group Ivana Zacha. V září 2018 vyměnil holding vedení. V roce 2017 holding tehdy ještě s 800 zaměstnanci skončil ve ztrátě 320,2 milionu Kč, v roce 2016 vykázal ztrátu 93,5 milionu Kč.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ