Co hýbalo trhy 21. 1. 2021?

Reakce na pandemii

Při svém prvním celém dni ve funkci oznámil prezident Biden tucet výkonných příkazů k boji proti pandemii koronaviru a odvolal se na zákon o obranné výrobě za účelem dodávky. Patří mezi ně masky N95, laboratorní vybavení, izolační pláště, rukavice, tampony, stříkačky, suroviny použité ve vakcínách a další. Milion denně … Biden si již stanovil cíl, že bude očkováno 100 milionů Američanů během prvních 100 dnů od jeho podání.

Akcie, které mohou být ovlivněny objednávkou DPA, zahrnují 3M (NYSE: MMM), Honeywell (NYSE: HON), Alpha Pro Tech (NYSEMKT: APT), Owens & Minor (NYSE: OMI), Eastman Kodak (NYSE: KODK), Bezpečnost společnosti MSA (NYSE: MSA), DuPont (NYSE: DD ), Becton, Dickinson (NYSE: BDX) a Cardinal Health (NYSE: CAH).

Celá strategie je soustředěna kolem sedmi cílů: 1) Obnovení důvěry v americký lid; 2) zahájit bezpečnou a účinnou očkovací kampaň; 3) Rozšíření nošení roušek, testování, dat a ošetření; 4) Rozšíření nouzové pomoci a výkon zákona o obranné výrobě; 5) Bezpečné znovuotevření škol, podniků a cestování; 6) Ochrana nejohroženějších a zvyšování spravedlnosti; 7) Globální obnovení vedoucího postavení v USA a budování lepší připravenosti na budoucí hrozby.

Citát: „Národní strategie poskytuje plán, jak vyvést Ameriku z nejhorší krize veřejného zdraví za poslední století. Amerika vždy čelila výzvám, kterým čelíme, a učiníme tak nyní.“

Další výkonná opatření: Zvýšení federálních náhrad státům a kmenům ze 75 % na 100 % nákladů na personál Národní gardy a nouzové zásoby. Dalším výkonným nařízením bude vytvořena komise pro pandemické testování, jejímž cílem bude zvýšit kapacitu testování, rozšířit pracovní síly v oblasti veřejného zdraví, podporovat screening COVID-19 ve školách a shromažďovat údaje o znovuotevřeních, zatímco další akce bude směřovat ke studiím určujícím léčbu COVID-19 , zejména antivirotika jako Gilead (NASDAQ: GILD) remdesivir. Biden také plánuje požadovat roušky ve veřejné dopravě a negativní testy COVID-19 pro každého, kdo do země vstupuje ze zámoří. 

Amazon nabízí pomoc při úsilí o očkování

Jednou z největších výzev zavádění národní vakcíny je dokončení „poslední míle“. Distribuční snahy v USA byly také komplikovány složitým přístupem k registraci vakcín. Společnost Amazon (AMZN), která se snaží pomoci v boji proti COVID-19, oslovila vytvořenou správu Joe Bidena o upřednostňování svých základních pracovníků a má dokonce zavedeného poskytovatele zdravotní péče pro podávání vakcín ve svých zařízeních.

Citát: „Jako druhý největší zaměstnavatel v zemi má Amazon ve Spojených státech přes 800 000 zaměstnanců, z nichž většina jsou nezbytní pracovníci, kteří nemohou pracovat z domova,“ napsal Dave Clark, celosvětový ředitel spotřebitelských služeb společnosti Amazon. Amazon je připraven poskytnout část svých administrativních pracovníků vládě.

Výhled: Zatímco operace Warp Speed ​​pod Trumpovou administrativou pomohla v rekordním čase financovat vakcínu proti koronavirům, státy si stěžovaly na nedostatečné zásobování a proces distribuce byl zmatený. Prezident Biden se tomu snaží čelit zvýšením zapojení federální vlády do procesu očkování, k distribuci dávek používá Národní gardu a FEMA, i když čas ukáže, zda toto úsilí přinese ovoce. 

Co se stalo s obavami z regulace a daní?

Nominantka na ministryni financí Janet Yellenová tento týden uvedla, že současným zaměřením bidenovi administrativy je úleva pro americké rodiny zasažené pandemií koronaviru, nezvyšování daní, a může trvat nějakou dobu, než se diskuse znovu objeví. Vedoucí američtí podnikatelé také podpořili nového prezidenta, což signalizuje, že bude následovat otevřený dialog, který může utvářet politiku, zatímco společnost Corporate America stále více přijímá různé ekonomické modely.

Automobilky, které po celá desetiletí bojovaly proti přísnějším normám spotřeby paliva, se v roce 2019 změnily, když Ford (F), Volkswagen (OTCPK: VWAGY), Honda (HMC) a BMW (OTCPK: BAMXF) uzavřely s Kalifornií překvapivou dohodu ohledně energetické účinnosti motorů.

Jít společně se sociálními trendy generuje velkou reklamu pro společnosti a dlouhodobou hodnotu pro akcionáře. Nike (NKE) a Colin Kaepernick. Atraktivní image láká nejen investory, ale i zaměstnance a veřejnost jako celek a firmy, které investovaly značné prostředky do plnění stávajících požadavků, nadále těží z výhod. Velké společnosti si to mohou dovolit, zatímco malé podniky a startupy nemohou, a společenské posuny jsou na jejich straně. 

BlackRock vstupuje na bitcoinový trh

Největší správce aktiv na světě přidává bitcoinové futures jako způsobilé investice do dvou svých fondů – Blackrock Funds V a Blackrock Global Allocation Fund (MDLOX). Rozhodnutí je prvním okamžikem, kdy správce peněz, který dohlíží na 8,7 USD, nabízí klientům expozici kryptoměně a poslední instanci významné finanční instituce, která má své prsty v kryptoměnách.

V rozhovoru z roku 2018 generální ředitel společnosti BlackRock (BLK) Larry Fink nazval bitcoin (BTC-USD) „indexem praní peněz“, ale od té doby změnil svůj přístup. O rok dříve Generální ředitel JP Morgan Jamie Dimon nazval bitcoin „podvodem“ a vyhrožoval, že vyhodí jakéhokoli zaměstnance banky, který se s ním bude zabývat, ale přední analytici banky nedávno navrhli, že by bitcoin mohl vzrůst na 146 000 $, pokud by odpovídal zlatu z hlediska tržní kapitalizace.

Regulační podání není zárukou, že BlackRock přidá bitcoinové futures do nových fondů, ale je to určitě další z důkazů pro institucionalizační plány společností s BTC.

Fink nedávno prohlásil, že je možné, aby se „kryptoměny obecně a konkrétně bitcoin“ „vyvinuly“ na aktivum globálního trhu, zatímco Blackrock nedávno zveřejnil nabídku pracovního místa pro viceprezidenta Blockchainu v New Yorku.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ