Nová hvězda na trhu elektromobilů

Fisker Inc. (NYSE: FSR)

  • Od 13. 1. 2021 do 12. 2. 2021 stoupla cena akcií FSR z 16.16 na 19.00 USD (yahoofinance.com)
  • Morgan Stanley udává cílovou cenu akcií FSR na 27 USD (finviz.com)
  • Cowen hodnotí akcie FSR jako Outperform (finviz.com)
  • Citigroup udává pro akcie FSR hodnocení BUY (finviz.com)
  • Sériová výroba SUV Ocean je naplánována na rok 2022 (fool.com)

Společnost Fisker sídlí v jižní Kalifornii, epicentru mnoha našich průkopnických technologických odvětví. Fisker se zaměřuje na technologii polovodičových baterií, rostoucí alternativu k lithium-iontovým bateriím, na kterých závisí většina elektromobilů. Zatímco současné alternativy jsou dražší než starší systémy na bázi lithia, polovodičové baterie jsou bezpečnější a nabízejí vyšší hustotu energie. U elektromobilů nabízejí polovodičové baterie kratší doby nabíjení, delší dojezd na jedno nabití a potenciálně nižší hmotnost baterie – všechny důležité faktory pro výkon vozidla.

Každá automobilka potřebuje vlajkovou loď a Fisker má model Ocean – SUV. SUV se střední cenou (37 499 $) a dojezdem až 300 mil. Vozidlo se vyznačuje stylovým designem a solárními panely, které doplňují nabíjecí systém. Sériová výroba pro trhy je naplánována na rok 2022. Stylový design odráží citlivost zakladatele společnosti Henrika Fiskera, známého pro jeho práci na BMW Z8 a Aston Martin DB9.

Fisker vstoupil na veřejné trhy prostřednictvím dohody o fúzi SPAC loni na podzim. Od dokončení transakce SPAC 29. října akcie v FSR vzrostly o 112 %.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ