Recyklace baterií

  • Podle průzkumu trhu IHS Markit se očekává, že objem baterií na konci životnosti dosáhne 1,2 milionu tun v roce 2025 a 3,5 milionu tun v roce 2030 (marketwatch.com)
  • Dohoda o fůzi Li-Cycle Corp by mohla být oznámena již v úterý 16. 2. 2021(marketwatch.com)
  • Společnost představuje sázku na rostoucí trh s recyklací použitých baterií a také na rostoucí poptávku po lithium-iontových zdrojích energie (fool.com)
  • Mezi její investory patří Moore Strategic Ventures a CC Industries (fool.com)
  • Společnost skvěle zaplní prázdné místo v ekosystému EV (marketwatch.com)

Li-Cycle Corp, recyklovatel lithium-iontových baterií, se blíží dohodě o uvedení na trh prostřednictvím fúze s akviziční společností Peridot Acquisition Corp v hodnotě přibližně 1,7 miliardy USD, podle lidí obeznámených s pozadím transakce.

Dohoda by mohla být oznámena již v úterý 16. 2. 2021, uvedly zdroje a požadují anonymitu před oficiálním oznámením. Společnost představuje sázku na rostoucí trh s recyklací použitých baterií a také na rostoucí poptávku po lithium-iontových zdrojích energie pro nové technologie, jako jsou elektrická vozidla.

Společnost Li-Cycle, která byla založena v Torontu v roce 2016, recykluje lithium-iontové baterie na konci životnosti, které pohánějí produkty, jako jsou elektromobily, lékařská zařízení a smartphony. Mezi její investory patří Moore Strategic Ventures a CC Industries.

Podle průzkumu trhu IHS Markit se očekává, že objem baterií na konci životnosti dosáhne 1,2 milionu tun v roce 2025 a 3,5 milionu tun v roce 2030.

Peridot je společnost pro speciální akvizice (SPAC) vedená investiční společností Carnelian Energy Capital Management. V září získala na počáteční burze cenných papírů v New Yorku 300 milionů USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ