Nexa Resources si klade za cíl rozšířit měděná aktiva

Brazilská společnost Nexa Resources (TSX, NYSE: NEXA) se snaží rozšířit svá měděná aktiva, jak oznámil generální ředitel společnosti Tito Martins.

„Měď je minerálem okamžiku, desetiletí a možná i příštích desetiletí“, řekl Martins, bývalý šéf Vale Canada.

Cena mědi prodloužila rally ve středu poté, co kov v pondělí poprvé za devět let vystřelil nad 9 000 $ za tunu. Bellwether industrial metal zdvojnásobil cenu od nejnižšího bodu loňského března, což bylo také podpořeno rychlým napínáním fyzických trhů a vyhlídkami na oživení ekonomického růstu.

„Všechno, co se říká o čisté energii a elektrických vozidlech, prochází elektrickým vedením a mědí – očekávám velký býčí trend“, řekl Martins.

Společnost plánuje investovat 48 milionů dolarů do modernizace svého kruciálního měděného projektu v Peru v souladu s pokrokem v inženýrských pracích.

„Magisterské inženýrské studie pokračují v pokroku“, řekl Martin. „V roce 2021 očekáváme před zvážením schválení projektu další podrobné technické a optimalizační příležitosti ke zmírnění rizika realizace projektu.“

Magistrální produkce mědi se odhaduje na 50 000 tun ročně.

Podobně dramatický růst čeká i druhý největší zinkový důl na světě. Společnost očekává zahájení komerční výroby na svém  projektu zinku Aripuanã v brazilském státě Mato Grosso do roku 2022. Podle Martinse čelila společnost Nexa v loňském roce výzvám u některých dodavatelů, ale 70 % projektu je nyní dokončeno.

„Jsme na cestě k mechanickému dokončení ve 4Q21 a zahájení výroby na začátku roku 2022“.

Jakmile bude projekt v hodnotě 354 milionů dolarů v provozu, stane se po Aljašce Teck’s Red Dog druhým největším dolem na zinek na světě . Produkce ekvivalentu zinku Aripuanã se odhaduje na 119 kt ročně po dobu přibližně 11 let. Produkce zinku Nexa v roce 2020 činila 313kt, což je o 13 % méně než v roce 2019, což bylo způsobeno zejména poklesem objemu zpracované rudy v peruánských dolech, což bylo ovlivněno dočasnými odstávkami nařízenými vládou v reakci na vypuknutí epidemie COVID-19.

„Tržby v prvním čtvrtletí jsou za námi a ve druhém čtvrtletí směřují k dalším solidním ziskům“. Poptávka je vysoká. „Kdybych měl více tohoto kovu, tak bych ho okamžitě prodal“, řekl Martins.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ