7 akcií, u kterých byste měli zvážit výprodej pokud je máte ve svém portfoliu

Říká se, že březen přichází jako lev a jde jako beránek. Pro trhy to vypadá tak, že přichází jako býk. Ale býk se stává trochu nevyzpytatelným vzhledem k velkému pohybu cen pohonných hmot a divokému trhu dluhopisů v poslední době. Index amerického dolaru je blízko svých 52týdenních minim, což znamená, že sazby z dluhopisů výrazně vzrostly. To se promítne na realitním trhu, a to bude mít vedlejší účinky v portfoliích. Také jsme již viděli, jak Big Tech zasáhl prodej. FED navíc prohlásil, že v tomto okamžiku nezasáhne a neobává se inflace, takže investoři začnou v tomto prostředí přijímat různá rozhodnutí daleko agresivněji.

Zde je seznam 7 titulů, které by měly v březnu opustit portofolia:

  • Biogen (NASDAQ: BIIB)
  • Boston Scientific (NYSE: BSX)
  • Duke Energy (NYSE: DUK)
  • GlaxoSmithKline (NYSE: GSK)
  • Las Vegas Sands (NYSE: LVS)
  • Raytheon (NYSE: RTX)
  • AT&T (NYSE: T)

Biogen (BIIB)

Před několika týdny oznámila spousta farmaceutických společností hospodářské výsledky. Všechny vykázaly silné příjmy a výnosy za 4. čtvrtletí. Ale BIIB přišel smíšený se slabými výdělky, ale dobrými příjmy.

Ale pohled zpět není to, o co se trhy nebo analytici opravdu zajímají. Trhy jsou perspektivní. A vedení BIIB nebylo příliš optimistické.

Jako lídr v neurologických a neurodegenerativních onemocněních nebyla společnost součástí divoké jízdy, kterou některé společnosti vedly v závodu o vakcínu. 

Nemá smysl držet se a doufat, že by mohla přijít další nevýhoda, protože rotace sektoru bude určitě příběhem příštích několika měsíců. To je hlavní důvod, proč společnost Biogen ocitla na seznam akcií k prodeji na březen.

Cena BIIB je meziročně o 11,6 % výše, ale za posledních 12 měsíců je stále v červených číslech, což znamená pokles o 15,7 %.

Boston Scientific (BSX)

Na konci ledna společnost BSX oznámila, že kupuje přední společnost v oblasti ambulantní kardiografie Preventice Solutions za 925 milionů dolarů. BSX již vlastní 22% podíl ve společnosti, takže finálně, dohoda bude stát kolem 720 milionů dolarů.

A i když prostor pro implantabilní zařízení pro monitorování srdce roste dobrým tempem, jedná se o trh ve výši 2 miliard dolarů a BSX již měl pěkný kus tohoto trhu se svým vlastním vybavením a investicí do Preventice.

Ale i s touto novinkou a některými novými doporučeními od analytiků ke koupi akcie šlapaly vodu za posledních 12 měsíců. Jistě, je to významný výrobce zdravotnických prostředků, který prodává více než 13 000 produktů ve více než 100 zemích. Ale tohle není ten druh akcií, který se brzy stane velkým tahem.

Duke Energy (DUK)

Lze odhadnout, že kdyby v březnu byly nějaké akcie energetických společností vhodné k prodeji, byly by to společnosti se sídlem v Texasu.  DUK je hlavní hráč v oboru na východním pobřeží s působností v Karolíně, Ohiu, Kentucky a Portoriku. Provozuje distribuci zemního plynu také v několika dalších státech.

Jedná se společnost staré školy, která byla lídrem v oblasti čisté energie, ale také leží v srdci uhelné země a má problémy při řešení přechodu na čistší provoz. V loňském roce se hovořilo o další velké společnosti zabývající se obnovitelnou energií, která chtěla koupit DUK, ale nic z toho nakonec nebylo.

Nedávné hospodářské výsledky DUK byly smíšené a výnosy se meziročně snížily, a to především kvůli skutečnosti, že její obchodní a průmysloví zákazníci byli pandemií ochromeni.

Akcie klesly za poslední tři měsíce o 9 % a stále se obchodují s poměrem ceny k výnosům (P / E) 51,7, což je pro utilitu obrovské číslo. Předražený titul a nedostatečný výkon není dobrá kombinace, což z DUK činí snadný výběr pro tento seznam akcií k prodeji v březnu.

GlaxoSmithKline (GSK)

S tržní kapitalizací 84 miliard USD je GSK rozhodně v klubu Big Pharma. Stejně jako mnozí z jejích konkurentů skočil se účastnil vývoje vakcín, ale její původní vakcína měla u starších lidí sníženou účinnost, což posunulo její vývoj o několik kroků zpět.

Nyní vylepšuje svou pozici novou vakcínou a má další vývoj vakcíny pro varianty Covid-19, které se objevují po celém světě.

GSK však dělá mnohem víc než práci s vakcínami. Některé z jejích léků se staly antibiotiky, léčbou rakoviny a léky proti HIV / AIDS a dokonce vyvinulo první vakcínu proti malárii.

To však akciím nepomohlo. Za poslední měsíc se cena akcií snížila o 13,5 % a za posledních 52 týdnů se snížila o téměř 179 %. 6,1% dividenda v těchto číslech nepostačí k tomu, aby titul dále zabíral místo v portfoliu.

Las Vegas Sands (LVS)

Pokud jste někdy byli v Las Vegas, víte, jak rozsáhlé jsou nemovitosti. Na velké, ploché poušti ztrácejí svoji velikost, dokud nevejdete dovnitř a neuvědomíte si, jak masivní jsou tyto struktury. Jen udržet je v provozu, stojí obrovské částky. LVS má v tomto okamžiku ve Vegas pouze dvě letoviska, ale velký počet dalších si vybudovala v Macau a Singapuru.

Během pandemie však byly ovlivněny i tyta aktiva. A nedávno zemřel významný CEO a zakladatel Sheldon Adelson. I když je management dobře zaveden, posun ve vedení vždy přináší nějakou změnu. Sektoru se daří dobře, protože čísla pandemie se zlepšují, ale spolu s tím se bude muset zlepšit i ekonomika a do nové stimulační dohody nám zbývají ještě týdny. Nejlepším řešením je započítat LVS jako jednu z akcií k prodeji na březen.

Raytheon (RTX)

Je těžké uvěřit, že obranná společnost by se vynořila v seznam akcií k prodeji. Sektor obrany je jedním z nejvíce důsledně financovaných resortů ve vládě. A rozpočty rok co rok rostou.

USA však nyní dosáhly bodu významného dluhu, protože deficitní výdaje v posledních letech extrémně rostly. Přidejte k stimulačnímu balíčku za několik bilionů dolarů pandemii a dostáváte třaskavou směs. To znamená, že škrty budou muset odněkud pocházet a největší hromada peněz je na obraně. RTX a jeho kolegové nebudou hladovět. Ale také se jim nebude dařit. I protivníci USA se potýkají s ekonomickým propadem, takže myšlenky na významné vojenské operace nejsou v blízké budoucnosti příliš opodstatněné.

A co víc, jeho divize leteckých motorů Pratt a Whitney může mít po posledních incidentech s rozpadajícími se motory za letu problémy. Rizika zde převažují nad příležitostmi.

AT&T (T)

Ano, tato významná telekomunikační společnost přináší lákavou 7,1% dividendu, ale akcie za posledních 12 měsíců snížily svou cenu o 24 %. Matematika je velmi snadná a nefunguje ve prospěch investorů. Někteří budou argumentovat, že je to jedna z nejznámějších amerických značek a že vydrží tak, jak to má ve zvyku po celá desetiletí. Existuje však mnoho ikonických značek, které jsou pouhým stínem sebe samých, protože si myslely, že jsou větší než trhy a mají takovou sílu, že dokážou překonat jakoukoli bouři.

Žijeme ve velmi rušivém věku a jakýkoli pocit pohodlí odvozený od starší značky může být nebezpečný. Inovace byla vždy charakteristickým znakem telekomunikačních společností. Dokonce i At & T chápala hodnotu svých Bell Labs, přinejmenším do roku 1996.

Nebezpečí pro AT&T spočívá v tom, že již není inovátorem. A investoři to vnímají. Je to stále obrovská společnost a nezanikne, ale neměla by to být vaše velká investice.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ