Investice do stříbra jsou v roce 2021 na šestiletém maximu

Vzhledem ke stále většímu příklonu světa k zeleným technologiím, obavám z rostoucí inflace a turbulencím ve světové politice, se letos podle předních světových bank očekává razantní růst ceny drahých kovů, a to i donedávna opomíjeného stříbra. Jedním z největších trhů současnosti, který teprve stříbro objevuje je Indie.

Očekává se, že fyzické investice stříbra dosáhnou v roce 2021 šestiletého maxima na 257 milionech uncí, protože investoři nadále přidávají stříbro do svých portfolií. Pokud jde o finanční služby Motilal Oswal, stříbro v posledních několika měsících překonávalo zlato a je na pokraji technického průlomu.

Ceny stříbra prošly v roce 2020 slušným vzestupem a pro letošní rok byl tento trend vzestupný vzhledem k rostoucí přitažlivosti k rizikovějším aktivům, rostoucí poptávce po průmyslovém využití spolu s bezpečnými útočišti. Byla zaznamenána určitá volatilita spolu s výkyvem dolaru, který je na minimu 3 let, zatímco návrh prezidenta Bidena na další stimul ve výši 1,9 bilionu $ zvyšuje optimismus.

Obrovský stimul vyvolal naděje na rychlé hospodářské oživení, ale za cenu rostoucí inflace. Rostoucí reálné výnosy a obavy z inflace způsobily, že ocenění akcií vypadá ve srovnání se stříbrem napjatějšími, uvádí. To následně podněcuje investory k přechodu na bezpečná aktiva, jako je zlato a stříbro, které jsou obecně považovány za zajištění proti inflaci.

Fed a další přední centrální banky vložily své naděje do velmi nízkých úrokových sazeb, aby se ekonomika dostala z propadu pandemie Covid-19. Po rozruchu Reddit je na fyzickém trhu velká poptávka po bílém kovu, která je podpořena scénářem omezené nabídky. Očekává se, že fyzické investice dosáhnou v roce 2021 šestiletého maxima 257 milionů uncí, protože investoři nadále přidávají do svých portfolií.

Stříbrný institut očekává, že v roce 2021 vzroste celosvětová poptávka po stříbře o 11 procent a dosáhne 1,025 miliardy uncí, zatímco těžařská produkce by měla vzrůst pouze o 866 milionů uncí. Aplikace stříbra v solárních panelech, automobilovém průmyslu, sítích 5G a dalších přitahuje mnoho pozornosti a vytváří silný prostor pro odraz cen stříbra.

Velcí spekulanti s drahými kovy nadále zvyšují své vzestupné čisté pozice na trzích futures u stříbro. Zpráva uvádí, že ceny jsou na pokraji průlomové zóny 71 500–71700 Rs, nad kterou by mohla cena konzervativně cílit 78 000 Rs, následovaná 80 500 Rs se zastávkami pod 67 000 Rs.

(Rs: indická rupie 1 USD =73.14 RS)

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ