„SPACs Attack“: Ohlédnutí za 11ti novými SPAC, které si zaslouží pozornost

V poslední době se stále častěji mohou investoři setkat s tím, že si menší a velmi exkluzivní společnosti nezvolí jako pro svůj vstup na burzu klasické IPO, ale tzv. reverzní fúzi. Tento proces probíhá tak, že se na burzu vstoupí společnost, která kromě kapitálu nemá nic a smyslem její existence je následně se spojit se společností, která není veřejně obchodovatelná. Následně se ticker společnosti změní a na světě je nový burzovní titul, který přitahuje značnou pozornost investorů.

SPAC z posledního únorového týdne

 • Lídr v oblasti aditivní výroby Markforged oznámil dohodu SPAC s One (NYSE: AONE). Společnost má mezi svými investory tak významná jména jako jsou společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT) a Porsche a na jejím seznamu zákazníků je mnoho jmen Blue chip společností. Společnost Markforged dosáhla ve fiskálním roce 2020 tržeb 70 milionů USD a odhaduje růst tržeb při kombinovaném ročním tempu růstu 68 % od fiskálního roku 2021 do fiskálního roku 2025.
 • Společnost Reinvent Technology Partners (NYSE: RTP) oznámila fúzi se společností městské letecké mobility Joby Aviation. Letoun společnosti eVTOL plánuje zahájit provoz osobní dopravy v roce 2024 se zaměřením na oblasti vysokého městského provozu. Společnost Joby Aviation získala část podnikání společnosti Uber Technologies (NYSE: UBER) a uzavře s nimi partnerství v oblasti osobní dopravy.
 • Společnost Berkshire Gray, zabývající se řešením robotických a automatizačních řešení, oznámila spojení se společností Revolution Acceleration Acquisition Corp (NASDAQ: RAAC). Společnost má v nabídce obchody v hodnotě 1,7 miliardy dolarů, včetně několika zákazníků z ranku významných společností. Nevyřízené položky společnosti představují 85 % fiskálních pokynů pro rok 2021 ve výši 59 milionů USD a 40 % fiskálních pokynů pro rok 2022 ve výši 119 milionů USD.
 • Největší indická společnost na výrobu energie z obnovitelných zdrojů ReNew se stane veřejně obchodovatelnou fúzí s RMG Acquisition Corp II (NASDAQ: RMGB) s hodnotou 8 miliard dolarů. Společnost má více než 100 provozních služeb větrné a solární energie. ReNew Power je 12. největší globální čistou energetickou společností na světě. Společnost odhaduje ve fiskálním roce 2021 tržby na 699 milionů $ a ve fiskálním roce 2022 na 952 milionů $.
 • Společnost Enovix, která vyrábí baterie, oznámila dohodu SPAC o hodnotě 1,1 miliardy USD se společností Rodgers Silicon Valley Acquisition Corp (NASDAQ: RSVA). Společnost se svými bateriemi zaměřuje na trhy, jako jsou notebooky, inteligentní hodinky, rozšířená realita a virtuální realita. Společnost Enovix předpokládá ve fiskálním roce 2023, prvním roce nárůstu výroby, tržby ve výši 176 milionů USD.
 • Velmi očekávané oznámení o fúzi přišlo tento týden od společností Lucid Motors a Churchill Capital Corp IV (NYSE: CCIV). Dohoda ocenila Lucid Motors na 11,75 miliard dolarů na základě nabídkové ceny 10 USD. Investice PIPE ve výši 2,5 miliardy USD (soukromé investice do veřejného kapitálu – způsob, jak přilákat investice od akreditovaných investorů) ukázala, že investoři oceňují společnost na 24 miliard USD cenou akcií 15 USD. Společnost zabývající se elektromobily plánuje uvedení luxusního vozu Lucid Air na trh později v roce 2021.
 • Společnost Trident Acquisitions Corp (NASDAQ: TDAC) oznámila definitivní dohodu o spojení s Lottery.com prostřednictvím SPAC. Lottery.com předpokládá ve fiskálním roce 2021 tržby 71 milionů $ a ve fiskálním roce 2022 280 milionů $.
 • Apex Clearing se spojuje se společností Northern Star Investment Corp II (NYSE: NSTB). Fúze má hodnotu více než 4,6 miliard USD. Společnost odhaduje své tržby ve fiskálním roce 2021 na 290 milionů USD.
 • Xos Trucks, společnost zabývající se komerčním elektrickým pohonem, oznámila dohodu SPAC ve výši 1,5 miliardy USD s NextGen Acquisition Corp (NASDAQ: NGAC). Společnost má minimální tržby plánované do fiskálního roku 2022, kdy očekává tržby 271 milionů USD.
 • Ambulantní fyzioterapeutická společnost ATI Physical Therapy oznámila dohodu SPAC s Fortress Value Acquisition Corp II (NYSE: FAII). Společnost zaznamenala meziroční pokles tržeb o 25 % na 591 milionů USD ve fiskálním roce 2020 kvůli pandemii COVID-19.
 • Společnost Cyxtera z oblasti datových center oznámila dohodu o sloučení SPAC se společností Starboard Value Acquisition Corp (NASDAQ: SVAC). Společnost má 61 datových center na 29 trzích po celém světě. Společnost Cyxtera měla ve fiskálním roce 2020 tržby ve výši 690 milionů USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ