Cathie Wood se domnívá, že kryptoměny se již brzy stanou součástí portfolia „běžného“ investora

Cathie Wood, která je hlavní představitelkou společnosti Ark Invest, a možná s trochou nadsázky se jí rovněž přezdívá jako ženská verze Warrena Buffetta, podle všeho věří, že kryptoměny by se již brzy mohly stát běžnou součástí typického investičního portfolia.

V jejím posledním rozhovoru s televizní stanicí CNBC dokonce zašla ještě o něco dále. Uvedla, že tento v současnosti velmi volatilní segment – všichni známe vzestupy a propady Bitcoinu klidně i o celé desítky procent za jediný den – by se již v dohlednu mohl stabilizovat. V budoucnosti očekává, že by se některé kryptoměny (v čele s Bitcoinem) mohly chovat téměř jako dluhopisy.

Zřejmě tak reprezentuje názor všech v Ark Invest. Tamější analytici se podle ní domnívají, že jakmile se kryptoměny stanou ještě rozšířenější třídou aktiv, bude na jejich dlouhodobý výnos značné spolehnutí. Wood dodává, že dnes považuje typické investiční portfolio za koláč, jenž se skládá ze 60% zastoupení z akcií a ze 40 % z dluhopisů. Tato myšlenka je ale podle ní tak trochu problematická.

Dodává, že aktuálně za sebou máme takřka čtyřicetileté období býčího trhu – tedy, co se dluhopisů týče. Časy se ale mění. Generální ředitelka Ark Invest tak dodává, že by ji nepřekvapilo, kdyby se tento poměr změnil – 60 % akcie, 20 % dluhopisy a 20 % kryptoměny.

Cathie Wood je známou optimistkou – tedy pokud jde o inovace. Její indexy zažívají během uplynulých pěti let doslova raketový vzestup. Nezapomeňme, že hlavní roli hned v několika aktivně řízených indexech od Ark Invest hraje Tesla. Ano, Cathie je rozhodně pozoruhodná vizionářka a úspěšná investorka, nicméně je jasné, že velkou roli na její cestě sehrála i přítomnost štěstí a správného načasování. To jsou ale samozřejmě faktory, které hrají v řízení financí nemalou roli. Uvidíme, jak se potvrdí její slova o kryptoměnách. Tento trend vlastně můžeme již pomalu pozorovat mezi stále více firmami, osobně si ale nedovedeme představit, že by se to týkalo zase až tak blízké budoucnosti.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ