Arete dokončila prodej nemovitostí Cromwell European za tři mld.

Česká investiční a nemovitostní skupina Arete dokončila prodej nemovitostí za 113,2 milionu eur (asi tři miliardy korun) společnosti Cromwell European. Smlouvu obě firmy podepsaly loni v prosinci. Transakce zahrnuje 11 logistických a průmyslových nemovitostí v České republice a na Slovensku. Skupina Arete o tom dnes ČTK informovala ve své zprávě.

„V souladu se smlouvami uzavřenými v prosinci byla dokončena transakce převodu celého nemovitostního portfolia našeho druhého podfondu a vlastnictví přešlo do rukou společnosti Cromwell European. Přestože jsme kvůli pandemii stále daleko od standardních podmínek, transakce byla dokončena přesně v dohodnutém termínu,“ uvedl spoluzakladatel skupiny Arete Robert Ides.

Celková pronajímatelná plocha prodávaných nemovitostí je 125.000 metrů čtverečních. Budovy jsou téměř stoprocentně obsazeny. Na dalších 140.000 metrech čtverečních bude moci Cromwell European zahájit novou výstavbu.

Skupina Arete vznikla v roce 2014 a zaměřuje se na investice do nemovitostí. První podfond Arete Invest, který se zabýval rezidenčními nemovitostmi, ukončil investiční cyklus v roce 2017 s celkovým hrubým zhodnocením 120 procent. Druhý podfond Arete Invest investující do průmyslových nemovitostí funguje od roku 2016 a má od vytvoření celkové hrubé zhodnocení přibližně 110 procent. Od roku 2020 je pro investory otevřen třetí fond Arete Industrial, jehož cílem jsou investice do průmyslových nemovitostí a také jejich výstavba.

Podle serveru E15.cz patří kupující fond Cromwell European Real Estate do australské skupiny Cromwell Property Group.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ