Dosáhne tržní kapitalizace Tesly 3 bilionů USD do roku 2030?

Americký server New Street Research právě vydal svou fundamentální analýzu akcií Tesly a rovnou si řekněme, že z toho tato automobilka vyšla více než pozitivně. Cenu jedné akcie si dovedou představit až na hodnotě 900 USD a analytik Pierre Ferragu rychle dodává také skutečnost, že Tesla je podle něj hodnotnější než pět největších výrobců OEM dílů pro tradiční automobilky.

Ferragu rovněž poznamenává, že tradiční výrobci budou dříve nebo později muset Teslu vyzvat k souboji o svůj kus podílu na trhu. Možná sice mají mnohonásobně vyšší kapitál, tato bitva pro ně ovšem dlouhou dobu bude zcela nerentabilní. A co noví hráči přímo a výhradně na poli elektromobility? Ti si zatím nestihli vybudovat jasnou konkurenční výhodu.

V New Street Research dále odhadují, že už v roce 2023 by celkové tržby Tesly mohly vzrůst až na 90 miliard amerických dolarů. To je téměř třikrát vyšší číslo než v roce 2020. Teslu pochopitelně ještě čeká dlouhá cesta, nicméně musíme přihlédnout i k tomu, že stále více zemí a legislativ se na otázku elektromobility dívá jako na jasný trend pro budoucnost.

Pokud si tedy Tesla udrží svůj náskok před konkurencí, dovedeme si do roku 2030 i my představit její tržní kapitalizaci přesahující 3 biliony USD. Dnes je toto číslo pouze na 665,88 miliardy, společnost si ovšem za poslední rok sáhla na opravdu raketové růsty. Podle jiných specialistů jsou sice její akcie stále poměrně nadhodnocené, u Tesly ale rozhodně hraje výraznou roli i fundamentální stránka věci. Nesmíme zapomenout, že elektromobily Tesla představují pro spoustu investorů prakticky náboženskou moc.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ