Ekonomika se vzpamatovává – co na to maloobchod?

Některé maloobchodní akcie propluly pandemií v pořádku. Online maloobchodníkům, obchodům s domácími potřebami a obchodům s potravinami prodávajícím „základní věci“ se v roce 2020 dařilo.

Investoři však nakupují zítra, ne včera. Bude to, co fungovalo dříve fungovat i v roce 2021 a dále? Zde jsou dva tituly, které by vás právě teď mohly zaujmout.

Walmart

Zdatní investoři se často ptají sami sebe: „Je Walmart ještě levný?“

Walmart dnes začal na 134,74 USD, což je pokles o 14% oproti listopadovému maximu 151 USD. Poměr ceny k prodeji 0,7 zní spravedlivě, ale poměr cena / zisk 27 je vysoký. A jeho dividendový výnos 1,7%, je důvodem proč se Walmart stal pro mnohé náhradou dluhopisů.

Ale to nestačí.

Walmart nedávno na rozdíl od Amazon Fresh snížil minimální objednávku na dodávku potravin na výši 35 $. Otevřel zdravotní střediska, která skladovala vakcínu Covid-19. Walmart nyní vidí reklamy jako ziskové centrum. Jeho program Walmart Connect využívá partnery k prodeji reklam v obchodech a online a roste tempem Amazonu.

Velkou aktualitou je, že Walmart to s bankovnictvím myslí vážně. Walmart najal dva bankéře společnosti Goldman Sachs. Jeho fintech partnerem je Ribbit Capital, který pomáhal financovat Affirm Holdings a Robinhood.

Růst společnosti Walmart se v posledním roce zrychlil díky expanzi do nových oborů podnikání. To bude pokračovat i v roce 2021 a dále, a proto společnost zůstává drahá vedle ostatních akcií maloobchodníků.

Pokud však hledám rychlí příjem, měl bych hledat jinde. Walmart musí rychle růst a růst digitálně, aby ospravedlnil svou aktuální cenu akcií a hledáme u něj spíše růst dlouhodobý.

Target

Vánoční sezóna Targetu na investory udělala velký dojem. Tržby za čtvrtletí meziročně vzrostly o 21% na 28 miliard dolarů. Čistý zisk vzrostl na 1,38 miliardy $, 2,76 $ na akcii.

Target kupuje sklady, aby se změnily v distribuční centra, a vytvořil skvělé nápady pro merchandising. Jeho spolupráce se společností Apple nadále přináší ovoce. Jeho menší formáty obchodů se stávají trendem.

Tržní limit společnosti Target se nyní rovná jejímu ročnímu prodeji, což může být ošemetné znamení. Dividenda však zůstává lákadlem.

Target byl velkým vítězem pandemie. Zatímco společnost zůstane zdravá, investoři jsou připraveni vybírat slušné zisky.

Pokud se díváte na budoucnost vzdálenou pět až deset let, nemohu argumentovat proti nákupu akcií Target. Jsou dobré i za tyto ceny. Pokud však cílíte na kratší časový horizont nebo jste příjmovým investorem, v dnešní turbulentní době najdete i zajímavější tituly. To vám však nebrání aby se Target či Walmart staly pevným základem vašich portfolií.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ