Německá Commerzbank očekává i letos čistou ztrátu

Druhá největší německá banka Commerzbank očekává, že i letos vykáže čistou ztrátu. Výsledek by však měl být výrazně lepší než za loňský rok, kdy ztráta činila 5,7 miliardy eur (zhruba 150 miliard Kč), uvedla částečně zestátněná společnost ve svém dnešním sdělení. Podnik prochází radikální restrukturalizací a musí zvládat dopady pandemie.

Přestože Commerzbank nyní vyjednává o propuštění tisíců zaměstnanců a ruší pobočky, uvedla dnes, že bývalému generálnímu řediteli Martinu Zielkemu vyplatí za rok 2021 v rámci ukončení smlouvy 3,3 milionu eur (téměř 87 milionů Kč). Zielke z firmy odešel loni, kdy se měnil celý management.

Na provozní úrovni ale Commerzbank dál počítá s návratem k zisku. Dnes upřesnila, že by se měl pohybovat v nižších trojmístných číslech.

Commerzbank má podle plánu opustit 10.000 lidí, v Německu chce zrušit každé třetí pracovní místo. Zielkeho nástupce Manfred Knof, který je v čele banky od začátku letošního roku, bude ročně pobírat fixní plat 1,9 milionu eur, což je o 200.000 eur více než dostával jeho předchůdce. Má také nárok na bonusy a další odměny.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ