Která ze společností vlastnící vakcínu na COVID-19 je nejlepší volbou?

Už to není jen Pfizer (NYSE: PFE) a BioNTech (NASDAQ: BNTX) versus Moderna (NASDAQ: MRNA) na trhu vakcín USA COVID-19. Američanům je nyní k dispozici jednorázová vakcína Johnson & Johnson (NYSE: JNJ). AstraZeneca (NASDAQ: AZN) a Novavax (NASDAQ: NVAX) pravděpodobně nebudou příliš daleko od získání povolení pro nouzové použití (EUA) pro své vakcíny COVID.

Pokud jde o výkonnost akcií, Novavax je zatím zdaleka největším vítězem. Ale který z těchto vlastníků vakcín COVID je teď nejlepší?

Riziko vs. odměna

Každá investice by měla být hodnocena na základě jejích potenciálních rizik a přínosů. Každá z těchto akcií vakcín proti COVID-19 nabízí výrazně odlišné návrhy rizik a odměn.

Na Novavax je třeba i nadále pohlížet jako na nejrizikovější ve skupině. Společnost zatím nemá na trhu žádný produkt. Ačkoli se zdá, že Novavax pravděpodobně získá EUA pro svou vakcínu COVID relativně brzy, vždy existuje možnost, že by mohl vzniknout problém. Novavax by také mohl být nejvíce ovlivněn globálním nedostatkem surovin.

Investoři by se však mohli dohadovat o nejrizikovějších z těchto akcií. BioNTech nemá dalšího kandidáta ze svého portfolia na schválení, zatímco společnost Moderna plánuje v letošním roce rozšířit svoji cytomegalovirovou vakcínu na testování fáze 3. Ocenění společnosti Moderna je však mnohem vyšší než ocenění společnosti BioNTech, což je samo o sobě riziko.

Společnosti AstraZeneca, Johnson & Johnson a Pfizer jsou zjevně méně riskantní než relativně menší akcie biotechnologií. Každá z těchto tří společností již generuje tržby za miliardy dolarů ze stávajících produktů. Všichni mají velké portfolio. J&J by pravděpodobně mělo být vnímáno jako nejméně rizikové kvůli jeho široké diverzifikaci napříč zdravotní péčí.

Příběh však můžeme převrátit, pokud jde o potenciální odměny (tj. vyhlídky na růst). Novavax by mohl mít největší krátkodobé katalyzátory, pokud vyhraje EUA pro svou vakcínu COVID ve Velké Británii a v USA. Na základě projekcí analytiků má J&J nejnižší vyhlídky na růst z těchto šesti akcií, následuje Pfizer a poté AstraZeneca.

Další úvahy

Někteří investoři nehledají jen růst. Například důchodci často chtějí příjem ze svých investic, a proto upřednostňují dividendové akcie. BioNTech, Moderna a Novavax nevyplácejí dividendy a mohly by být méně atraktivní pro investory hledající příjem.

Johnson & Johnson je již dlouho oblíbeným investorem v oblasti příjmů. Je to Dividendový král s 58 po sobě jdoucími roky zvyšování dividend a pravděpodobně brzy rozšíří tuto sérii o další rok.

Společnost Pfizer však na základě dividendového výtěžku překonává jak J&J, tak AstraZeneca. Dividenda společnosti AstraZeneca v současné době přináší více než 2,7%, což je lepší než 2,5% výnos společnosti J&J. Dividendový výnos společnosti Pfizer však činí 4,3%.

Pfizer brzy sníží svou dividendu, když Viatris prohlásí svoji zahajovací dividendu. To však bylo součástí plánu, když společnost Pfizer poprvé oznámila, že spojí svou jednotku Upjohn s Mylan a vytvoří Viatris. I po snížení dividendy by měl výnos společnosti Pfizer zůstat značně vyšší než u společností AstraZeneca a Johnson & Johnson.

Ocenění společnosti Moderna jsme již zmínili jako potenciální problém. Investorům, kteří nechtějí platit za akcie, se pravděpodobně nebudou líbit ani BioNTech nebo Novavax na základě jejich tržních limitů ve vztahu k jejich krátkodobým finančním výhledům.

Pfizer se řadí mezi nejatraktivněji hodnocené z těchto akcií na základě násobků budoucích výnosů. AstraZeneca má nejnižší poměr cena / zisk / růst (PEG).

Nejlepší výběr?

Mezi těmito akciemi opravdu není nejlepší výběr, který by byl použitelný pro všechny investory. Rozdíly v dividendách mezi akciemi podtrhují tuto realitu. Takže místo toho, aby jsme se pokusili vybrat univerzální výběr, určíme, co považuji za nejlepší akcie různé druhy investorů.

Pravděpodobně nejjednodušší rozhodnutí je pro investory s příjmy. Myslíme, že dividendový výnos společnosti Pfizer ji odlišuje od ostatních. Z tohoto důvodu nemůžete překonat působivý rekord společnosti Johnson & Johnson v oblasti zvyšování dividend.

Existuje podezření, že hodnotní investoři, kteří příliš nedůvěřují pětiletým prognózám růstu analytiků, se Pfizer bude z těchto šesti akcií líbit nejvíce. Na druhou stranu investoři, kteří těmto projekcím věří, budou pravděpodobně preferovat AstraZeneca kvůli jejímu relativně nízkému poměru PEG.

A co růstoví investoři? Novavax je nejlepší z těchto akcií k nákupu, pokud hledáte krátkodobé vítězství. Je to obtížnější volání, pokud jde o vyhlídky na dlouhodobý růst. Platforma messenger RNA (mRNA) společnosti Moderna by mohla umožnit biotechnologickým akciím být z dlouhodobého hlediska největším vítězem.

Někteří investoři chtějí kombinaci všeho – solidní růst, relativně nízké riziko, dividendy a přiměřeně atraktivní ocenění. Výběr pro tyto investory je Pfizer – splní všechny požadavky.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ