Skillz otřásá světem mobilního gamingu

Využijte výhod nedávného výprodeje k nákupu akcií SKLZ 

Společnost Skillz byla jednou z nejrychleji se rozvíjejících akcií SPAC v roce 2020. Od dokončení fúze byly akcie SKLZ na vlně optimismu.

Díky implicitní podpoře od Cathie Wood se akcie společnosti zvýšily téměř na 4násobek a teprve nedávno klesly. Podle mého názoru tato pauza představuje příležitost pro investory k levnému posílení pozic na akciích SKLZ.

Dlouhodobá teze o růstu akcií SKLZ zůstává nedotčena. Nenechte se vystrašit volatilitou, budoucnost této společnosti zůstává stejně jasná jako kdykoli předtím. A možná se blíží nový stimul, nepoznaných rozměrů.

Akcie SKLZ a gaming

Co přesně Skillz dělá? Skillz je softwarová společnost, která umožňuje vývojářům her snadno do svých her přidávat funkce sociálního hraní a esportu. Společnost se zaměřuje zejména na mobilní hry, což je rychle rostoucí segment trhu. Mobilní hraní představuje odvětví v hodnotě 85 miliard dolarů a pro společnost Skillz představuje obrovskou příležitost.

Tato společnost má potenciál převratu ve způsobu zpeněžení aplikací pro mobilní videohry. Jak možná víte, většina mobilních her je zdarma. Nic na světě však není skutečně zdarma, protože tyto hry jsou zpeněžovány pomocí reklam ve hře nebo prostřednictvím nákupů v aplikacích. Tyto dvě metody zpeněžení mají vážné nevýhody, pokud jde o celkový zážitek hráče.

Reklamy ve hře mohou být velmi frustrující, jsou-li prováděny příliš často, a ničí ponoření hráče do hry. Na druhé straně nákupy v aplikacích vytvářejí problémy se systémem odměn hry, blokují určité hráče s omezenou výdajovou silou a vytvářejí dynamiku zaplať a vyhraj (Pay to Win). Jinými slovy, někteří hráči postupují nebo získávají kosmetická vylepšení ne kvůli dovednosti, ale spíše kvůli své ochotě otevřít peněženky.

Dalším trendem, který lze vidět v populárních mobilních hrách, je dát hráčům omezený počet „životů“ nebo je nechat čekat na přístup k určitým úrovním. Pokud ovšem nejsou ochotni platit za privilegium věci urychlit. Společnost Skillz tento model zpeněžení zcela obrací na hlavu.

Platforma Skillz umožňuje nastavení her, které se budou hrát o ceny nebo skutečné peníze. To lze provést ve formátu jeden na jednoho nebo podobně jako v esportovém turnaji. Představte si tedy masivní turnaj typu Angry Birds, kde všichni účastníci zaplatí vstupní poplatek a získají ceny za skutečné peníze. Technologická platforma společnosti Skillz to umožňuje téměř v jakékoli hře, nejen v těch, které vyvinula velká herní studia triple-A. Za zprostředkování získává Skillz 14% poplatek z hrubé hodnoty zboží nebo GMV.

Skillz je výhra pro všechny strany

Platforma Skillz je výhodná i pro vývojáře. Přidáním těchto funkcí jsou hry konkurenceschopnější a zábavnější, a tím se zvyšuje zapojení. To vše povede k vyšším příjmům vývojářů her, takže je to v zásadě výhodné pro všechny.

Skillz má ve srovnání se svými partnery vynikající monetizaci uživatelů. Společnost má průměrné tržby na aktivního uživatele měsíčně 6,30 USD, ve srovnání s ARPU 1,51 USD společnosti Zynga a 1,89 USD společnosti Glu Mobile.

Důkaz hodnoty, kterou společnost má, lze vidět na jejích posledních čtvrtletních výsledcích. Tržby ve 4. čtvrtletí 2020 vzrostly o působivých 95%, což znamenalo 20 čtvrtletí po sobě jdoucího růstu. GMV vzrostl v roce 2020 o 80%, což vedlo k celoročnímu příjmu 230 milionů USD v roce 2020 – tempo růstu 92%.

Růst s přidáváním her

V současné době generuje tržby společnosti jen hrstka her. Na konci roku 2020 představovaly tři hry 79% tržeb společnosti. Někteří investoři to nyní budou považovat za obrovské riziko, ale já dávám přednost “poloplnému” pohledu.

Pokud společnost může vydělat tolik příjmů ze tří her, co se stane, jakmile se rozšíří a do své platformy dostane více vývojářů her?

Nejžhavější novinkou je, že v blízké budoucnosti NFL (National Football League) plánuje svoji značku sepnout se Skillz. To by bylo pro společnost naprosto strhující. Společnost má hrubé marže 95%, což znamená, že s růstem společnosti se akcie SKLZ budou pohybovat výše a výše.

Ing. David Jukl
Asset Manager
Mercurius Pro, o.c.p., a. s.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ