2 silní výrobci smartphonů

Smartphony jsou již nedílnou součástí našich životů. V roce 2020 se jich po celém světě prodalo přibližně 1,38 miliardy. Investoři mohou na tento sektor nahlížet z několika úhlů. Tento článek se bude primárně zabývat společnostmi, které stojí za fyzickým produktem, tj. samotným chytrým telefonem.

V tomto článku zmíníme 2 silné společnosti, do kterých je zajímavé investovat, protože agregátní poptávka po smartphonech nevykazuje žádné známky poklesu.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Corp. (NYSE: TSM)

Taiwan Semiconductor Manufacturing Corp. je společnost, o které by měl vědět každý investor se zájmem o smartphony. Jedná se taky o přední světovou slévárnu polovodičů.

Slévárna je jednoduše výrobce, který dodává polovodiče různým společnostem. A polovodiče jsou ve všem. V roce 2019 TSMC vyrobila 10 761 produktů pro 499 zákazníků.

TSMC např. vyrábí Apple A14 Bionic. Tento čip se používá v zařízeních iPhone 12 a iPad Air 2020.

A TSMC se v poslední době stalo ještě důležitějším, k vůli nedostateku polovodičů. Díky tomu je TSMC v extrémně silné pozici. Měsíční výnosy TSMC rychle rostou. V lednu společnost zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 22,2 %. V únoru se tržby meziročně zvýšily o 14,1 %. Pokud jde tedy o smartphony, TSM akcie jsou zajímavá možnost.

MagnaChip Semiconductor (NYSE: MX)

MagnaChip Semiconductors navrhuje a vyrábí čipové sady použitelné pro mnoho technologií. MX vlastní technologii OLED Display Driver Driver (DDIC). Tato technologie vytváří obrázky s vysokým rozlišením na mobilních zařízeních a umožňuje skládat nebo i rolovat obrazovku. MagnaChip také poskytuje několik řešení mobilních napájení pro smartphony.

Společnost MagnaChip vykázala tržby ve 4. čtvrtletí ve výši 142,9 milionu USD, což představuje meziroční nárůst o 15,9 %. Tržby OLED DDIC činily během tohoto čtvrtletí 80,4 milionu USD z toho 142,9 milionu USD. OLED DDIC s 80,4 miliony USD byl nový čtvrtletní rekord a meziročně vzrostl o 19,4 %.

OLED DDIC displeje poskytují rozlišení 1440 X 3360 a budou integrovány do 5G telefonů. Na základě průzkumu trhu společnosti Omdia se očekává nárůst dodávek telefonů 5G z 220 milionů kusů v roce 2020 na 1,15 miliard kusů v roce 2023.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ