2 akcie s dividendou větší než 5 %

Dividendy mohou být skvělý způsob, jak generovat pasivní příjem. Zatímco průměrný dividendový výnos v indexu S&P 500 je dnes relativně nízký – 1,5 %, některé akcie nabízejí mnohem atraktivnější výplaty.

Ukážeme si dvě dividendové akcie, které vynikají svými vysokými výnosy. Jsou jimi gigant energetické infrastruktury Enbridge (NYSE: ENB) a zdravotnická společnost REIT Medical Properties Trust (NYSE: MPW). Obě společnosti nabízejí dividendové výnosy nad 5%.

Enbridge (NYSE: ENB)

Enbridge má v současnosti dividendu 7,3 %. I když je to značně nadprůměrné, výplata je na velmi udržitelném základě. Enbridge generuje mimořádně stabilní peněžní tok podpořený dlouhodobými smlouvami na základě poplatků a vládou regulovanými sazbami. Z tohoto důvodu je minimálně vystaven kolísání cen nebo hodnot komodit. 

Enbridge doplňuje své stabilní peněžní toky o solidní finanční profil. Má úvěrový rating na investiční úrovni a přiměřeně konzervativní poměr výplat dividendy. Ve výsledku má roční finanční flexibilitu v řádu miliard dolarů, což jí dává prostředky na investice do expanzních projektů s cílem zvýšit její peněžní tok. Společnost má v současné době rozpracovaný projekt expanze za několik miliard dolarů, který zahrnuje nové ropovody a plynovody a pobřežní větrné farmy v Evropě. Společnost očekává, že tyto investice zvýší její peněžní tok na akcii o 5 % až 7 % ročně, což by mělo podporovat stálé zvyšování dividend. To by mělo společnosti Enbridge umožnit, aby zůstala elitním dividendovým titulem a rozšířit tak sérii 26 let zvyšování výplat.

REIT Medical Properties Trust (NYSE: MPW)

Medical Properties Trust v současné době vyplácí dividendu s výnosem 5,3 %. Tato výplata je také na pevném základě. REIT generuje velmi stabilní příjem zajištěný dlouhodobými leasingy s předními společnostmi, provozujícími nemocnice. Má také přiměřený výplatní poměr dividend a solidní rozvahu.

Tyto faktory poskytují společnosti Medical Properties finanční flexibilitu při akvizicích a rozšiřování jejího portfolia. REIT v loňském roce uzavřel téměř 3,6 miliardy USD nových investic a doposud si v roce 2021 zajistil dalších 1,1 miliardy USD v obchodech. Tyto přírůstky pomohly v loňském roce zvýšit peněžní tok na akcii o 21 %. To umožnilo společnosti Medical Properties Trust zvýšit výplatu o další 4 %, což znamenalo osmé po sobě jdoucí roční zvýšení dividendy. Díky masivnímu trhu nemocničních nemovitostí vlastněných provozovatelem by REIT měl mít v nadcházejících letech spoustu příležitostí k rozšíření svého portfolia a dividend.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ