Index německých akcií DAX poprvé překonal hranici 15.000 bodů

Hlavní index německých akcií DAX dnes poprvé překonal hranici 15.000 bodů. V závěru přidal 1,29 procenta a vyšplhal se tak až na úroveň 15.008,61 bodu. Index sleduje 30 předních německých podniků a přes 14.000 bodů se dostal teprve 7. ledna.

Během dne se index vyhoupl dokonce ještě výše – až na 15.029,70 bodu. Růstu cen akcií nahrávají navzdory pandemii covidu-19 nízké úrokové sazby a očekávání, že po jejím skončení ekonomika prudce oživí. Investoři přivítali s uspokojením i zprávu o opětovném zprovoznění Suezského průplavu.

Od přechodného říjnového poklesu přidal DAX zhruba 30 procent. Německé firmy si slibují vyšší zisky i díky oživení americké ekonomiky, která je pro ně důležitým vývozním trhem. Už nyní těží z toho, že se koronavirus podařilo dostat pod kontrolu v další významné cílové destinaci německých výrobců – v Číně.

Téměř žádný vliv nemají na německou burzu zprávy o rostoucím počtu nakažených koronavirem. A to přesto, že přední ekonomové letos navíc snížili prognózu růstu německé ekonomiky.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ