Nokia – budoucí globální leader v 5G?

Společnost Nokia Corporation posílila svoji vedoucí pozici na trhu poskytovatele telekomunikačních zařízení na základě řady kontraktů po celém světě. Tento vývoj získává na důležitosti, protože Bidenova administrativa ukládá nová omezení čínské konkurenční společnosti Huawei.

Vláda USA zejména pozměnila některé licence pro společnosti, které dodávají suroviny společnosti Huawei, což ohrozilo některé již platné smlouvy. Pozměněné podmínky znemožňují společnostem dodávat položky, které lze použít se zařízeními 5G, i když uvedené položky nemají nic společného s fungováním 5G. Jak se státy stále více vyhýbají používání zařízení Huawei ve svých sítích, rychle se prosazují firmy jako Nokia.

Nokia nedávno uzavřela partnerství se společností Google Cloud – cloudovými výpočetními službami společnosti Alphabet. V rámci této dohody budou obě firmy společně pracovat na podpoře digitální transformace podniků prostřednictvím 5G připojení a cloudových nativních aplikací a funkcí. Cílem partnerství je vyvinout nová řešení pro poskytovatele komunikačních služeb, která by jim pomohla modernizovat síťovou infrastrukturu pro hladký přechod na 5G. To zase pravděpodobně vytvoří ekosystém služeb, které lze nasadit kdekoli.

Společnost také spolupracovala s Microsoft Corporation na usnadnění cloudového připojení zařízení IoT různým podnikům po celém světě. Toto partnerství pravděpodobně zasadí zárodky technologické konvergence zabezpečeného cloudového výpočtu a složitých dovedností v oblasti správy sítí. V rámci této dohody se společnosti zaměří na kombinování technologií Nokia Cloud RAN (vRAN) s cloudovými službami Microsoft Azure, aby podpořily funkce koncových uživatelů a umožnily obchodním podnikům monetizovat nasazení 5G.

Kromě toho Nokia spolupracovala s Amazon Web Services („AWS“), cloudovou platformou společnosti Amazon.com, na usnadnění digitální transformace firem, které jim umožní získat více z různých cloudových aplikací. Strategické partnerství také pravděpodobně standardizuje a optimalizuje aplikace v prostředích AWS, aby pomohlo podnikům urychlit inovace, snížit rizika a zlepšit úroveň efektivity. Spolupráce pomůže eliminovat složitost více dodavatelů, stimulovat digitalizaci a umožnit zákazníkům prozkoumat inovace s cílem zlepšit cloudové aplikace na AWS. Využití služeb Nokia RAN (Radio Access Network), Open RAN, Cloud RAN uživatelům může zjednodušit funkce virtualizace sítě.

Nokia umožňuje svým zákazníkům přejít od ekonomického síťového provozního modelu k operacím řízeným poptávkou tím, že nabízí snadnou programovatelnost a flexibilní automatizaci potřebnou k podpoře dynamických operací, snížení složitosti a zvýšení efektivity. Snaží se rozšířit své podnikání na cílené vertikální trhy s vysokým růstem a vysokými maržemi, aby řešily příležitosti růstu nad rámec svých tradičních primárních trhů.

Nokia se nadále zaměřuje na budování robustního škálovatelného softwarového obchodu. Dosáhla více než 146 komerčních 5G kontraktů po celém světě. Komplexní portfolio společnosti zahrnuje produkty a služby pro každou část sítě, které operátorům pomáhají umožnit klíčové funkce 5G, jako je síťový segment, distribuovaný cloud a průmyslový internet věcí. Očekává se, že zrychlené provádění strategie, ostřejší zaměření na zákazníka a snížení dlouhodobých nákladů povedou k postavení společnosti jako globálního lídra v poskytování komplexních řešení 5G.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ