American Homes a Invitation Homes čelí novému konkurentovi

Jednou z nejžhavějších institucionálních investičních strategií je pronájem rodinného domu. Instituce do tohoto prostoru nasazují kapitál, protože základy jsou v tuto chvíli neuvěřitelně atraktivní.

Nedávno se stavitel domů Lennar (NYSE: LEN) spojil se společností Centerbridge Partners a Allianz AG a zahájil podnik s názvem Upward America. Koncept spočívá v zahájení prodeje nemovitostí určených pro jednu rodinu na rychle rostoucích trzích.

Společnost American Homes 4 Rent (NYSE: AMH) a Invitation Homes (NYSE: INVH) již podnikají v oblasti pronájmu rodinných domů. Jak to ovlivní jejich podnikání?

Jeden z nejlepších potenciálních výnosů

Pronájem rodinného domu je právě teď v nirváně. Míra kapitalizace nájemného pro jednu rodinu se za posledních několik let pohybovala mezi 6% a 8%. Sazby „cap“ popisují příjmy nemovitosti (v zásadě příjmy z pronájmu po odečtení provozních nákladů nemovitosti) dělené cenou nemovitosti.

Zatímco výnos 6% až 8% je sám o sobě atraktivní, ceny domů oceňují dvojcifernými procentními sazbami. Podle S&P Case Shiller CoreLogic National Index, ceny domů vzrostly v loňském roce o více než 10%. Přidejte tedy k ocenění ceny domů stropní sazbu a máte velmi atraktivní návratnost. Mějte na paměti, že sazby cap ignorují pákový efekt, takže výnosy jsou ještě vyšší, když se do rovnice zavede dluh.

Přes COVID-19 je obsazenost silná

American Homes 4 Rent and Invitation Homes jsou investice do nemovitostí (REITs), které se specializují na pronájem rodinných domů. Obě společnosti zaznamenaly vysokou obsazenost v roce 2021, přičemž American Homes 4 Rent na 97% a Invitation na 96%. Navzdory pandemii koronavirů obě společnosti vybírají přes 96% účtovaného nájemného.

Amerika bude dostatečně kapitalizována, aby mohla nasadit kapitál ve výši 4 miliard dolarů. I když to zní jako docela dost peněz, nemusí to nutně znamenat mnoho domů. V loňském roce byla průměrná prodejní cena Lennaru 395 000 $, takže mluvíme o něco málo přes 10 000 domácností. Portfolio společnosti American Homes 4 Rent má 53 584 nemovitostí, takže v měřítku bude tento společný podnik ve srovnání s American Homes 4 Rent stále docela malý. Portfolio společnosti Invitation Homes je ještě větší a má více než 80 000 domů.

Nový podnik nezvýší nabídku nájemného

Abychom uvedli perspektivu 10 000 domů v Americe, podle údajů Úřadu pro sčítání lidu v loňském roce bylo ve Spojených státech prodáno přibližně 811 000 nových domů. Podle Národní asociace realitních kanceláří bylo na konci února rekordní minimum jen něco málo přes milion domů k prodeji. Tento nový podnik nijak nezasáhne do dynamiky nabídky a poptávky na trhu s nájemním bydlením pro jednu rodinu. Poptávka je v tuto chvíli ohromnou nabídkou. Lennar a Centerbridge pravděpodobně nebudou poslední, kdo vstoupí na tento trh.

Ceny obou akcií vzrostly za poslední rok asi o 50%, a to i po zohlednění COVID-19. Základní obchodní model těchto společností je dostatečně atraktivní, aby přilákal konkurenty. Investoři, kteří mají rádi rodinný dům, ale nechtějí si koupit duplex, mohou tyto dvě akcie považovat za zajímavé.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ