Paypal nyní v USA umožňuje platby pomocí Bitcoinu

O tom, že se americký platební gigant Paypal rozhodl zapojit do ekosystému kryptoměn, již bylo napsáno mnoho. Nyní toto snažení konečně odhaluje své první výsledky. Pokud používáte Paypal na území Spojených států amerických, můžete si nyní premiérově vyzkoušet funkci Checkout Crypto. Ničeho se ale nebojte – již v následujících měsících by se tato možnost měla spustit i pro další země světa.

Jedná se vlastně o nový typ platební brány, který se nově objevuje na celé řadě internetových obchodů, které se zapojily do nové sítě Paypalu. Brána pak podporuje platbu pomocí kryptoměn, jako jsou Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin nebo Ethereum. To zní pro kryptoměnové nadšence sice naprosto pohádkově, nastává tady ale jeden problém. A to obdobného ražení, jaký známe třeba u vydavatele platebních karet Revolut.

Pokud tímto způsobem zaplatíte, vlastně kryptoměnu vůbec nepoužíváte. Ke zvolenému prodejci totiž směřuje klasické měna – v tomto případě americký dolar. Obratem tedy logicky musí dojít ke směně mezi oběma aktivy – sice by tady neměly být zavedeny absolutně žádné poplatky navíc. Pokud jde ale o adopci samotných kryptoměn do naší společnosti, jsou podobná řešení tak trochu impotentní. Nemluvě o tom, že právě takový způsob fungování může nějaké ty nechtěné poplatky nakonec přece jen vytvořit. Všichni totiž víme, že kurzy kryptoměn jsou velice volatilní záležitostí.

Podle Dana Shulmana, generálního ředitele Paypalu, by se ale mělo jednat pouze o krátkodobý stav. Podle jeho slov a dalších dostupných informací by se v současnosti měl internetový gigant již hloubkově zabývat zkoumáním možností, jak kryptoměny opravdu implementovat.

Uvažování o adopci kryptoměn mezi běžnou populaci jsou v tomto ohledu samozřejmě tak trochu dvousečnou zbraní. Jedni logicky říkají, že Paypal vlastně možná vůbec nechce nějaké kryptoměny využívat – a jen parazituje na současném boomu okolo této třídy aktiv. Právě tenhle argument je ale podle našeho názoru poměrně lichý; nesmíme totiž zapomenout ani na to, že platforma Paypalu se tímto krokem postarala o obrovské promo samotného Bitcoinu a ostatních kryptoměn. Pokud se zajímáte o investování nebo kryptoměny konkrétně, můžete docela lehce nabýt dojmu, že celý svět neustále mluví a píše jen o nich. To je ovšem daleko od pravdy a pokud bychom se měli bavit o nějaké skutečné adopci, jsme ještě na míle od nějakého ideálního stavu.

Drtivá většina lidí dnes kryptoměny stále používá jako investiční nástroj nebo přímo ke spekulacím na kurz – pokud bychom se měli bavit o lidech, kteří mají skutečně zájem pomocí krypta platit za běžné životní náklady, dostali bychom se opravdu jen k malému zlomku všech uživatelů.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ