Zapomeňte na dogecoin, zvažte radši tyto 3 technologické akcie

Dogecoin (CRYPTO: DOGE) je drobná kryptoměna, která zpočátku získala určitou trakci během „bubliny“ před třemi lety. Zájem o dogecoin se po vyskočení této bubliny zjevně vytratil, ale jeho cena letos prudce vzrostla o 850%.

Shromáždění začalo, když to spekulativní obchodníci na Redditu nazvali „dalším bitcoinem (CRYPTO: BTC)“, a další podpora od celebrit jako Elon Musk, Snoop Dogg a Gene Simmons posunula jeho cenu na historická maxima.

Existuje však jen velmi málo důkazů, že dogecoin někdy získá tolik uznání nebo přijetí jako bitcoin. Místo toho, aby investovali do kryptoměny inspirovanou meme, měli by si investoři místo toho prohlédnout tyto tři sousedící technologické akcie.

Square

Square (NYSE: SQ) je hlavně poskytovatel online plateb, ale také představuje jeden z nejjednodušších způsobů, jak získat expozici vůči bitcoinům bez přímého nákupu kryptoměny nebo investic do předraženého ETF.

Square nakupuje bitcoiny pro dva účely. Nejprve ji drží ve své rozvaze jako investici. Na konci roku 2020 tvořily bitcoiny zhruba 5% ze svých 3,16 miliard dolarů v hotovosti a peněžních ekvivalentech.

Zadruhé umožňuje svým uživatelům hotovostních aplikací nakupovat a prodávat bitcoiny. Nakupuje bitcoiny pro tyto uživatele a prodává je za mírnou prémii za tržní cenu. V square si v roce 2020 koupilo nebo prodalo bitcoiny více než 3 miliony aktivních uživatelů v hodnote 36 milionů a více než milion uživatelů koupilo bitcoiny poprvé letos v lednu.

Příjmy společnosti Square z Bitcoinu v aplikaci Cash App vzrostly v roce 2020 o 785% na 4,57 miliardy USD. Tento ohromující růst kompenzoval její pomalejší růst příjmů z transakcí, předplatného a služeb během celé pandemie a její celkové příjmy více než zdvojnásobil na 9,5 miliardy $.

Vyšší závislost Square na výnosech bitcoinů během pandemie stlačila jeho marže, ale její další platební a prodejní služby by se měly po skončení krize zotavit a znovu stabilizovat své zisky. Proto analytici očekávají, že letošní příjmy i výdělky vzrostou o 45%.

Nvidia

Špičkové GPU (grafické karty) NVIDIA (NASDAQ: NVDA) byly během předchozí bubliny použity k těžbě mnoha typů kryptoměn, včetně dogecoinu.

Tato bublina však byla pro společnost NVIDIA dvojitým mečem: její prodeje grafických karet zpočátku prudce vzrostly, když těžaři hromadili grafické karty, ale následný nedostatek GPU zvýšil tržní ceny pro její hlavní trh s PC hráči. Poté, co se bublina objevila, těžaři zaplavili trh použitými GPU – což snížilo ceny a snížilo prodej nových GPU NVIDIA.

Aby se zabránilo další bublině kryptoměny, NVIDIA nedávno snížila na polovinu hashovací rychlost, která měří účinnost jejích GPU při těžbě kryptoměn, pro nejnovější herní GPU s RTX.

Rovněž spustila novou řadu CMP (procesory pro těžbu kryptoměn), které jsou speciálně navrženy pro těžbu kryptoměn. Tento vyvážený přístup by mohl společnosti NVIDIA pomoci profitovat z růstu trhu s těžbou kryptoměn a zároveň pokračovat v rozšiřování jejího hlavního herního podnikání.

Analytici očekávají, že příjmy a výdělky NVIDIA letos vzrostou o 33%, respektive 34%, protože prodává více herních a datových center GPU. Tento růst by mohla doplnit expanze jejího nového podnikání CMP.

Lemonade

Lemonade (NYSE: LMND), online pojišťovací společnost, která využívá AI a chatboty k zefektivnění aplikací a zpracování reklamací, se kryptoměnami přímo nezabývá.

Jeho automatizovaný systém však běží na blockchainu, stejné technologii distribuované účetní knihy, která zajišťuje transakce kryptoměny. Kombinace algoritmů AI společnosti Lemonade a jejích „inteligentních kontraktů“, které jsou uloženy v blockchainu, umožňuje společnosti zajistit uživatele do 90 sekund a zpracovat žádosti do tří minut.

Společnost Lemonade tvrdí, že její platforma představuje „pojištění postavené pro 21. století“ a u mladších uživatelů získává na síle. Střední věk jejího vstupního zákazníka je přibližně 30 let a v současné době nabízí pojištění domácnosti, nájemce, života a domácích mazlíčků. Právě proto Lemonade skončilo rok 2020 s více než milionem zákazníků.

Lemonade očekává, že hrubé vydělané pojistné (procento z hrubého předepsaného pojistného, ​​které si ponechá) se letos zvýší o více než 70%. Ještě to není ziskové, ale znamená to nižší čisté ztráty.

Lemonade je stále spekulativní akcie a je nepopiratelně drahá při téměř 50násobku letošního prodeje. Investoři, kteří hledají rušivou společnost, která běží na stejné technologii jako Dogecoin a další kryptoměny, by však měli zvážit tuto společnost.

Komentáře (1)

Vážně? za noc +75% To by mě zajímalo kdo jiný tohle má.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ