Je na čase si vydechnout: Na tento týden je před námi jen jedno IPO

Co se týče amerických prvotních nabídek akcií (IPO), máme za sebou zcela bezesporu to nejrušnější čtvrtletí za poslední dvě desetiletí. Zdá se, že nyní v tomto svátečním týdnu je konečně čas si trochu vydechnout. V USA se na nás chystá jen jedno IPO – a to určitě není na škodu. Ve světě rušných zpráv je někdy docela těžké se zorientovat a nad vším se v klidu zamyslet ze všech možných pohledů a perspektiv.

IPOs jsou v současnosti jedním z největších buzz wordů ve světě nejen institucionálních investorů – zájem o ně je stále rozšířenější i mezi retailem. To mají samozřejmě na svědomí především snadno dostupné aplikace brokerů, jako jsou americký Robinhood nebo britský Trading 212.

Pravdou ovšem zůstává, že tomuto fenoménu stejně tak nahrává i celkový boom na trzích. Dalším faktorem pro popularitu prvotních úpisů akcií může být i stimulační politika Spojených států amerických. Lidem dnes poměrně pravidelně padají v USA na stůl šeky – a v nevídané míře se tak některým z nich daří dokonce i šetřit. Co ale uděláte, pokud se budete bát třeba hrozící potenciální inflace? A nebo ještě jinak – viděli jste zdánlivě nepochopitelný boom kolem akcií, jako jsou Tesla, GameStop nebo třeba AMC Entertainment? Ano, budete investovat.

A kdo je tedy tím jediným hráčem, který má tento týden stát za vaši pozornost? Jedná se o společnost Inspira Technologies OXY (INN). Tato společnost byla původně založena v Izraeli a jedná se o stoupající hvězdu ve světě vývojářů lékařských nástrojů a dalšího příslušenství. Společnost má před sebou nejspíš zářnou budoucnost a tak se zdá, že je ten nejlepší čas vstoupit konečně na burzu.

Společnost Inspira Technologies plánuje od investorů získat 17 milionů dolarů při tržní kapitalizaci ve výši 89 milionů USD. Jejich vlajkovým produktem je v současnosti přitom zcela nový systém pro podporu dýchání u pacientů, kteří mají vážné problémy s plícemi. Tento systém je přitom specifický tím, že by měl být co nejméně invazivního charakteru. Zavádět se bude přímo do krční žíly.

Celý systém je nyní nicméně ještě ve fázi testování. A ke svému oficiálnímu schválení má nejspíš ještě opravdu daleko. Ještě totiž nebyl přímo testován zdravotnickou komisí FDA. Právě její souhlas s uvedením na trh se zdravotnickými potřebami je přitom ve Spojených státech amerických zásadní. K tomu by nicméně mělo podle plánů společností dojít už v příštím roce 2022.

VydavatelVelikost nabídky /
Tržní kapitalizace
Cenové rozpětí / Počet akciíHlavní upisovatel
Inspira Technologies OXY (IINN)
Tel-Aviv, Israel
$17M
$89M
$5.50 – $6.50
2,750,000
Benchmark
Tento týden nás v USA čeká jediné IPO

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ