3 zajímavé tituly, které by jste teď neměli minout

Nikdy nevěřte tomu, že byste se měli vyhnout růstovým akciím. Ano, za posledních pár měsíců došlo k výraznému posunu peněz z mnoha titulů, které byly vysoko do méně drahých akcií. To však vůbec neovlivňuje celkově dlouhodobé vyhlídky nejlepších růstových akcií.

Naopak, nedávný výprodej učinil pár akcií ještě atraktivnějšími díky jejich nižším cenám. Tady jsou tři růstové akcie, které bychom dnes zvážili ke koupi.

Etsy

Etsy (NASDAQ: ETSY) je díky nejnovější rotaci trhu v zajímavé pozici. Akcie společnosti, zaměřující se na e-commerce, klesly pouze o 15 % z maxim stanovených na začátku tohoto roku. Myslíme si, že Etsy je připraven na silný odskok.

Společnost si v roce 2020 užívala snové časy kvůli pandemii COVID-19, přičemž hrubý prodej zboží rostl 2,5krát rychleji než byl průměr, stanovený americkou vládou v oblasti elektronického obchodování. Zatímco prodej masek na obličej představoval významný zdroj růstu tržeb, Etsy měla mnohem širší přitažlivost pro zákazníky, kteří hledali jedinečné ručně vyráběné produkty.

Je velmi pravděpodobné, že Etsy bude i nadále generovat výjimečný růst i po skončení pandemie. Etsy se nyní řadí na čtvrté místo mezi e-commerce v USA na základě měsíčních návštěv. Je to jedna z nejuznávanějších značek v maloobchodu. Rostoucí počet zákazníků se na stránky často vrací kvůli nákupům, přičemž 88 % kupujících Etsy tvrdí, že platforma nabízí produkty, které nikde jinde nenajdete.

Také se mi líbí, že společnost značně investuje do vývoje produktů. Etsy vylepšila své vyhledávací schopnosti. Rozšiřuje používání videa, aby prodejci mohli efektivněji vyprávět své příběhy.

Etsy je teprve v počátečních fázích přechodu na obrovský online maloobchodní trh. Tato akcie by měla být v příštím desetiletí obrovským vítězem.

Social Capital Hedosophia Holdings V

V Burzovním světě jsme obecně velkými fanoušky fintech akcií. Takže když jsem viděli, že společnost Chamath Palihapitiya pro  Social Capital Hedosophia Holdings V (NYSE: IPOE) plánuje zveřejnit SoFi, náš zájem to hned upoutalo.

SoFi vyniká jako jeden z nejinovativnějších fintech lídrů v oboru. Aplikace společnosti je jednotným kontaktním místem, které jednotlivcům nabízí širokou škálu finančních služeb, včetně podávání žádostí o půjčky, vkladu šeků, nákupu a prodeje akcií a digitálních plateb.

Inovace stále přicházejí. SoFi nedávno oznámila, že její aplikace umožní uživatelům investovat do počátečních veřejných nabídek (IPO) společností, které budou zveřejněny. Nákup akcií IPO je již dlouho exkluzivní pro velké institucionální investory a superbohaté.

SoFi má také velké bankovní ambice. V březnu společnost oznámila dohodu o koupi Golden Pacific Bancorp. Tato transakce je klíčovým milníkem pro společnost SoFi pro získání národní bankovní licence, která by snížila náklady na financování půjček a nabídla zákazníkům více produktů a služeb.

Předpokládáme, že akcie přinese skvělé dlouhodobé výnosy po uzavření fúze se SoFi.

Teladoc Health

Teladoc Health (NYSE: TDOC) v loňském roce vyletěl téměř o 140 %. Akcie se také skvěle rozběhly v roce 2021, kdy do konce února vyskočily až o 46 %. Ale Teladoc se vzdal všech těchto zisků a nyní jsou jeho akcie téměř o 9 % levnější.

Jedním z hlavních důvodů poklesu společnosti Teladoc je, že závratná míra růstu společnosti od roku 2020 výrazně klesá. Dalším důvodem je, že Amazon.com plánuje vstoupit na trh telehealth letos v létě.

Společnost by ale měla mít i v příštím desetiletí a dalších letech silné vyhlídky na růst. Teladoc jen škrábe povrch svého trhu s telehealth v USA. Má také skvělé příležitosti pro křížový prodej s platformou digitálního zdraví pro správu chronických onemocnění, kterou získala akvizicí společnosti Livongo.

Myslíme si, že trh s virtuální péčí bude dostatečně velký, aby uživil více vítězů. A jsme přesvědčeni, že Teladoc bude jedním z těch vítězů.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ