Americký dolar kvůli vybírání zisků po březnovém růstu oslabuje

Americký dolar dnes po silném růstu v březnu oslabuje a ke koši měn se propadl na nejnižší hodnotu za dva týdny. Tlak na americkou měnu zvýšil pokles výnosů americkýdch státních dluhopisů z nedávných maxim a rozhodnutí investorů vydělat na růstu z minulého měsíce, které je přimělo dolary prodávat.

Dolarový index, který sleduje výkon ke koši šesti předních světových měn, v 17:40 SELČ klesal o 0,2 procenta na 92,42 bodu. Euro vůči dolaru rostlo o 0,3 procenta na 1,1845 USD. Dolar k jenu oslaboval o 0,3 procenta na 109,78 JPY. Kurz eura vůči jenu se téměř nezměnil, pohyboval se kolem 130,1 JPY.

Dolar letos roste, spolu s výnosy dluhopisů, protože investoři sázejí na to, že USA oživí z pandemie rychleji než další rozvinuté země díky masivním stimulačním opatřením a rychlému očkování. V březnu dolar stoupl o 2,5 procenta, což byl nejvyšší měsíční růst od konce roku 2016.

„Viděli jsme určité vybírání zisků na začátku nového čtvrtletí,“ komentoval dnešní vývoj obchodník firmy Tempus John Doyle. Svoji roli podle něj hrály také výnosy státních dluhopisů.

Mezinárodní měnový fond dnes zvýšil odhad globálního ekonomického růstu na šest procent. Přispělo k tomu hlavně výrazné zlepšení výhledu americké ekonomiky. Optimistické hodnocení MMF přišlo po povzbudivé páteční zprávě z amerického trhu práce a solidní aktivitě v americkém sektoru služeb, napsala agentura Reuters.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ