Akcie v USA po počátečním růstu klesly, dolar oslabil

Akcie ve Spojených státech nakonec oslabily. Během dne přitom indexy Dow Jones a S&P 500 stouply na nové rekordy díky příznivé statistice z USA a rostly i technologické akcie. Své zisky si však neudržely, protože mezi investory převážila nervozita z nadcházejících čtvrtletních výsledkových zpráv.

Index Dow Jones klesl o 96,95 bodu, tedy 0,29 procenta, na 33.430,24 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 oslabil o 3,97 bodu, neboli 0,1 procenta, na 4073,94 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 7,21 bodu, čili 0,05 procenta, na 13.698,38 bodu.

Na páteční příznivou zprávu o vývoji nezaměstnanosti v USA navázaly další zprávy o aktivitě v sektoru služeb a nových pracovních místech. Mezinárodní měnový fond pak zvýšil výhled globálního ekonomického růstu v letošním roce na šest procent, nejvýše od 70. let minulého století.

Podle agentury Refinitiv by zisk firem z indexu S&P 500 měl za první čtvrtletí vzrůst meziročně o 24,2 procenta. Investoři tak nyní budou čekat, jak silné skutečně výsledky budou.

Indexům Dow Jones a S&P 500 pomáhají v poslední době k růstu rozsáhlá stimulační opatření v USA a rychlé očkování. Někteří investoři se však obávají možného zrychlení inflace a navrhovaného zvýšení daní. Navíc mnoha zemím se stále nedaří dostat koronavirus pod kontrolu. Kanadský premiér Justin Trueau varoval, že jeho země čelí velmi vážné třetí vlně, napsala agentura Reuters.

Americký dolar po silném růstu v březnu oslabil a ke koši měn se propadl až na nejnižší hodnotu za dva týdny. Tlak na americkou měnu zvýšil pokles výnosů amerických státních dluhopisů z nedávných maxim a rozhodnutí investorů vydělat na růstu z minulého měsíce, které je přimělo dolary prodávat.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesl o 0,3 procenta na 92,31 bodu. Euro vůči dolaru vzrostlo o 0,5 procenta na 1,1873 USD. Dolar k jenu oslabil o 0,3 procenta na 109,81 JPY a euro vůči jenu posílilo o 0,2 procenta na 130,36 JPY.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ