Americký dolar klesá, investoři čekají na zápis ze zasedání Fedu

Americký dolar dnes oslabuje a ke koši měn se pohybuje kolem nejnižší hodnoty za dva týdny. Obchodníci se nechtějí pouštět do větších sázek před zveřejním zápisu z posledního zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed).

Kolem 17:20 SELČ dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesal o 0,2 procenta na 92,2 bodu. Euro vůči dolaru ve stejnou dobu posilovalo o 0,2 procenta na 1,1898 USD. Dolar k jenu oslaboval o 0,1 procenta na 109,65 JPY a euro vůči jenu rostlo o 0,1 procenta na 130,46 JPY.

Dolar letos roste, spolu s výnosy dluhopisů, protože investoři sázejí na to, že USA oživí z pandemie rychleji než další rozvinuté země díky masivním stimulačním opatřením a rychlému očkování. V březnu dolar stoupl o 2,5 procenta, což byl nejvyšší měsíční růst od konce roku 2016. Silný březnový růst však podle analytiků přiměl řadu obchodníků k vybírání zisků, což způsobuje nynější pokles americké měny. Tlak na dolar zvyšuje také snížení výnosů amerických státních dluhopisů.

Euro dnes podpořila příznivá statistika. Ta ukázala, že podnikatelská aktivita v eurozóně se minulý měsíc vrátila k růstu.

Obchodníci nyní budou pozorně zkoumat zápis z posledního zasedání Fedu, zvláště názor na růst výnosů dluhopisů. Jakýkoliv náznak, že se bankéři obávají růstu inflace nebo by mohli začít uvažovat o vytvoření časového plánu pro snižování nákupu dluhopisů, by mohl pomoci dolaru k růstu, napsala agentura Reuters.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ