Korejský gigant LG ukončuje podnikání se smartphony, aby se mohla soustředit na jiné zdroje podnikání

Není to poprvé, co se z obchodu se smartphony vyklání velké globální technologické jméno – nyní je to korejský elektronický gigant LG. Společnost v tiskové zprávě uvedla, že uzavírá svoji obchodní jednotku pro mobilní telefony, což bylo rozhodnutí schválené představenstvem.

Společnost LG nikdy nebyla zvlášť důležitým hráčem na globálním trhu s takovými zařízeními. Čelila tvrdé konkurenci nejen trvale populárního iPhonu společnosti Apple (NASDAQ: AAPL), ale také přitažlivých modelů vyráběných výkonnými regionálními výrobci, jako jsou Samsung a Xiaomi.

Podle údajů shromážděných společností Statista se LG od začátku roku 2015 do konce roku 2020 dostala nad 5% z celkových celosvětových dodávek smartphonů pouze jedno a to třetí čtvrtletí roku 2015. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podíl prodejce byl 2%. V tom okamžiku měl Apple 21% a Samsung 16%.

V tiskové zprávě společnost LG uvedla, že „její strategické rozhodnutí ukončit neuvěřitelně konkurenceschopný sektor mobilních telefonů umožní společnosti zaměřit zdroje na růstové oblasti, jako jsou součásti elektrických vozidel, připojená zařízení, inteligentní pomůcky v domácnosti, robotika, umělá inteligence a business-obchodní řešení i platformy a služby. “

Společnost dodala, že bude i nadále vydávat aktualizace softwaru pro své telefony a poskytovat servisní podporu. Bude to dělat po různou dobu, v závislosti na regionu.

Společnost LG uvedla, že její ukončení telefonního segmentu by mělo být dokončeno do 31. července.

Společnost ve skutečnosti případ nepodceňuje i když v 5G existuje velký potenciál ale při vysokému počtu výrobců je pro okrajové hráče extrémně obtížné vydělat v tomto segmentu smysluplný zisk.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ