Koruna dnes zakončila na 25,83 Kč/EUR nejsilnější od poloviny února

Česká měna dnes zakončila k euru nejsilnější od poloviny února. Zpevnila o 20 haléřů na 25,83 Kč/EUR. K dolaru si polepšila o 29 haléřů na 21,70 Kč/USD, silnější končila den naposledy počátkem března. Vyplývá to z údajů na webu Patria Online. Koruně i dalším středoevropským měnám podle analytiků pomáhá optimismus na globálních finančních trzích.

„Globální optimismus plus zprávy z ČR a Maďarska o blížícím se konci lockdownu daly středoevropským měnám křídla,“ uvedl hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora. Korunu v posilování podporují dlouhodobě vysoké úrokové sazby na trhu a obecně globální optimismus, v tomto týdnu je však hlavním důvodem slábnoucí americký dolar, doplnil ekonom Komerční banky František Táborský.

Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka mohla českou měnu podpořit i domácí data, když maloobchodní tržby za únor klesly méně, než se čekalo. Snížily se o tři procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.

Pikora předpokládá, že zpevňování koruny bude pokračovat, pro ekonomiku je podle něj dobrou zprávou ohlášený konec uzávěry zavedené proti šíření koronaviru. „Prostor je až ke hladině 25,60 Kč/EUR,“ podotkl.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ