Nano-X: společnost na správné cestě, obdržela povolení FDA pro svůj přístroj Nanox.ARC.

Od svého zveřejnění v srpnu loňského roku byla společnost Nano-X (NNOX) podrobena důkladné kontrole. Společnost, jejímž cílem je revoluce v rentgenovém zobrazovacím prostoru, byla předmětem krátkých zpráv, které ji v zásadě označily za podvod.

Obvinění by však měla být konečně ukončena, když Nano-X obdržel povolení FDA pro svůj jediný zdroj Nanox.ARC.

Schválení 510 (k) bylo uděleno minulý pátek. „I když tato novinka odstraňuje klíčovou počáteční regulační překážku, věříme, že pozornost investorů se nyní přesune na schválení 510 (k), na výrobu a komerční aktualizace,“ uvedla Kalia. „Na Nanox i nadále nahlížíme jako na potenciálně rušivou technologii, která je nyní o krok blíže ke komercializaci, ale je třeba ještě překonat důležité milníky.“

Vícezdrojový Nanox.ARC je komerční verze systému a bude také muset být schválen FDA. Společnost uvedla, že je na dobré cestě zahájit dodávky zařízení ve 4Q21 a 1Q22 a očekává, že do konce roku 2024 dosáhne svého cíle 15 000 kusů.

„Na základě našich kontrol a analýzy kontraktů společnosti Nanox,“ dodala Kalia, „však věříme, že schválení 510 (k) FDA u Multi-Source je požadavkem na dokončení procesu přijetí zákazníkem pro systémy společnosti Nanox.“

Nano-x plánuje odeslání žádosti o vícezdrojový Nanox.ARC a Nanox.CLOUD někdy letos. Nové rentgenové zařízení společnosti Nanox je mnohem levnější než ty, které se aktuálně používají, a jedinečná obchodní nabídka společnosti zahrnuje model předplatného MSaaS (Medical Software as a Service).

Kalia říká, že technologie Nano-X je „vzrušující“, analytik však také poznamenává, že je třeba překonat několik milníků, včetně vícezdrojového odbavení, jeho hodnocení partnery a nutnosti prokázat „konzistenci výroby“. Analytik se proto domnívá, že obezřetný výhled je nutností.

Prozatím se Kalia drží hodnocení Perform (tj. Hold) a zdrží navrhování cenového cíle.

Za poslední 3 měsíce se k recenzi Nano-X připojil pouze jeden další analytik. Další nákup znamená konsenzuální hodnocení střední nákup. Při dosažení cíle průměrné ceny 67 USD je to výnos 37%.  

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ