Prodej mercedesů v 1. čtvrtletí díky poptávce v Číně a v USA výrazně vzrost

Celosvětový prodej osobních automobilů Mercedes-Benz v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 22 procent na 581.270 vozů, hlavně díky silnému růstu poptávky v Číně a ve Spojených státech. Informoval o tom dnes německý automobilový koncern Daimler.

V Číně prodej mercedesů vzrostl o více než 60 procent na rekordních 222.520 vozů. V USA se zvýšil o 15,5 procenta na 78.256 vozů, zatímco v Evropě růst činil necelá dvě procenta na 192.302 vozů.

Po zahrnutí malých automobilů značky smart dosáhl prodej divize Mercedes-Benz Cars v prvním čtvrtletí 590.999 vozů. Automobilka poukázala na silnou poptávku po autech s výhradně elektrickým pohonem a hybridních vozech, které umožňují dobíjet baterii z elektrické sítě. Upozornila také, že v Evropě se tato auta na celkovém prodeji mercedesů a smartů podílela zhruba čtvrtinou.

Daimler v loňském roce zvýšil provozní zisk o 53 procent na 6,6 miliardy eur (přes 170 miliard Kč), a to navzdory poklesu prodeje v důsledku pandemie. V letošním roce počítá firma s výrazným růstem tržeb, odbytu i provozního zisku, navzdory globálním problémům s nedostatkem čipů pro výrobu automobilů.

Daimler začátkem února oznámil, že se rozhodl oddělit divizi nákladních vozidel a autobusů Daimler Truck a uvést její akcie na burzu. Dodal, že zbývající část podniku zahrnující výrobu osobních aut by se v budoucnu měla přejmenovat na Mercedes-Benz.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ