Společnost PepsiCo zůstává vysoce kvalitní akcií a zotavuje se ze svého nedávného poklesu

Akcie společnosti PepsiCo (PEP) se rychle odrazily od své nedávné ceny, kdy cena akcií krátce poklesla pod 130 $ za akcii.

S vysokými maržemi a solidní dividendou zůstává PepsiCo vysoce kvalitní akcií, která by mohla poskytnout skvělou příležitost pro opatrnější investory.

PEP se v současné době obchoduje kolem 141 USD na akcii, což je jen pár dolarů pod historickým maximem, ale vzhledem k tomu, jak přehřátý byl trh v očekávání zotavení po pandemii, by investoři neměli v příštím roce očekávat masivní zisky.

Možnost však zůstává pro postupné, ale dlouhodobě stabilní zisky a jelikož účastníci trhu debatují o tom, zda bude následovat výprodej nebo další rally, mohl by tento název poskytnout investorům velký bezpečný přístav.

Proč se akcie společnosti PepsiCo odrážejí zpět

Nedávný dvouciferný výprodej akcií PEP byl důsledkem korekce zaznamenané napříč trhem. Vzhledem k tomu, že investoři jsou skeptičtí ohledně oceňování technologických akcií, index NASDAQ v únoru a na začátku března prudce poklesl.

PEP samozřejmě není technologická společnost, ale stále je to jedna z 15 nejlepších akcií v indexu podle alokace portfolia. Akcie se však rychle vrátily zpět, protože si investoři uvědomili, že výprodej byl iracionální a že málo se změnilo, pokud jde o základy této akcie odolné vůči recesi.

Skromné ​​výnosy

Mohla by tato akcie po zisku kolem 18,7% v minulém roce přinést podobné výnosy v příštích 12 měsících? Vzhledem k tomu, že uplynulý rok spočíval v oživení z krachu trhu vedeného pandemií v roce 2020, dvouciferné výnosy se zdají nepravděpodobné, ale potenciál pro mírné výnosy v příštích 12 měsících stále zůstává.

Pro začátečníky zůstává PEP vysoce kvalitní akcií se stabilní divizí globálních značek potravin a nápojů prostřednictvím divizí PepsiCo Beverage, Frito-Lay a Quaker Foods. Společnost se může pochlubit vysokými ziskovými maržemi a hlubokými ekonomickými zdroji.

To společnosti pomůže nejen k růstu jejích zisků vysokou jednocifernou sazbou kolem 8 % v letech 2021 až 2022, ale také to umožní společnosti PEP i nadále vyplácet a zvyšovat svou solidní dividendu. Dividenda vzrostla za posledních pět let v průměru o 7,8 %.

I když současný mírný poměr cena / zisk (P / E) akcie 23,6x neprospívá další vícenásobné expanzi, mírný růst výnosů ve spojení s dividendovým výnosem může i nadále vést k uspokojivým výnosům.

Co říkají analytici o akciích PEP

Podle TipRanks přichází PEP jako Střední nákup na základě doporučení 4 Koupit, 3 Pozdržet a 1 Prodat. Průměrný cenový cíl analytiků ve výši 150,67 USD představuje růstový potenciál kolem 7% ze současné úrovně v příštích 12 měsících. Cíle analytiků se pohybují od minima 136 USD za akcii až po maximum 161 USD za akcii.

Sečteno a podtrženo

Po zotavení z nedávné korekce se akcie PepsiCo blíží předchozím historickým maximům. Akcie mohly za poslední rok získat 20 %, ale vzhledem k mírným prognózám růstu výnosů by investoři neměli očekávat podobnou úroveň zisků v příštích 12 měsících.

Se statusem vysoce kvalitních dividendových akcií je to však pravděpodobně dost na to, aby byli dlouhodobí investoři spokojení. To nemusí vést k převratným ziskům, ale mohlo by to znamenat mírné výnosy z akcií PEP do budoucna.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ