3 věci, které by investoři měli vědět, před dlouho očekávaným IPO společnosti Coinbase

Vzhledem k ohromujícímu růstu kryptoměn, jako je bitcoin, za poslední rok není divu, že nadcházející IPO Coinbase (NASDAQ: COIN) je jednou z nejočekávanějších tržních událostí roku 2021. Jako největší burza kryptoměn v USA generuje Coinbase obrovské výnosy z poplatků za transakce na své platformě a již poskytla investorům pohled na jeho obrovský potenciál výdělků.

I když v tomto oboru existuje jistě prvek nepředvídatelnosti díky volatilitě cen kryptoměny, pravděpodobně to neodradí investory od získání akcií společnosti, když bude zveřejněna prostřednictvím přímého úpisu 14. dubna. Coinbase je určitě zajímavý hráč v rozvíjejícím se odvětví kryptoměn, a proto jsme sestavili seznam 3 věcí, které by investoři měli vědět o společnosti před jejím velkým debutem.

První veřejná burza kryptoměn v USA

Kryptoměna prošla ve velmi krátké době dlouhou cestou. Tato digitální aktiva jsou vedena ve sdílené knize známé jako blockchain a jejich popularita vzrostla zejména díky meteorickému růstu ceny bitcoinů. S tím, jak se do kryptoměnového vlaku dostává stále více podniků a finančních institucí, je snadné vidět potenciál ve společnosti, jako je Coinbase. Nabízí uživatelům jednoduchý a bezpečný způsob nákupu, prodeje a držení kryptoměn na své platformě. Coinbase také vyvinula pokročilou platformu pro obchodování s kryptoměnami nazvanou Coinbase Pro, kterou nadšenci kryptoměny milují.

Společnost generuje příjmy účtováním transakčních poplatků pokaždé, když její uživatelé kupují nebo prodávají kryptoměnu na své platformě. Vydělává peníze také na poplatcích za marži, správcovských službách a programu kreditních karet a jejich odměn. Platforma společnosti umožňuje přibližně 43 milionům maloobchodních uživatelů, 7 000 institucí a 115 000 ekosystémových partnerů podílet se na krypto ekonomice. Jelikož se jedná o první významnou americkou burzu kryptoměn, která má být veřejně uvedena na burze, může to být zásadní krok směrem k širokému přijetí digitální měny a povede dlouhou cestu k legitimizaci odvětví. To je jeden z velkých důvodů, proč debut společnosti přitahuje tolik pozornosti.

Příjemný výdělek

Většina společností s vysokým růstem, které debutují na trhu, je daleko od dosažení ziskovosti. To je další velký důvod, proč Coinbase vyniká. Společnost již dosáhla zajímavých zisků, které by mohly naplnit prudký vzestup ceny akcií 14. dubna. Coinbase měl velmi silný rok 2020, během kterého vydělal příjmy ve výši 1,1 miliardy USD a čistý příjem 322 milionů USD. Pro společnost, která existuje pouze od roku 2012, to byla solidní čísla, ale ještě působivější je, že tato čísla již společnost zastínila v prvním čtvrtletí roku 2021.

Coinbase nedávno poskytla investorům své odhadované počty výnosů za první čtvrtletí, což pravděpodobně posílilo ocenění společnosti o miliardy. Společnost vykázala tržby v prvním čtvrtletí 1,8 miliardy USD, což převýšilo její tržby za celý rok 2020. Coinbase také v prvním čtvrtletí zaznamenala objem obchodování 355 miliard USD, což překonalo celý objem obchodování v loňském roce. Celková aktiva na platformě Coinbase se zvýšila z 90 miliard na 223 miliard dolarů, což představuje 11,3% podílu na trhu kryptoměn. Za zmínku stojí také to, že aktiva ve výši 223 miliard USD zahrnují 122 miliard USD od institucí, což potvrzuje, že Coinbase se mezi důvěryhodnými investory stává důvěryhodným jménem.

Přímý úpis

Coinbase vstoupí na burzu s přímým úpisem 14. dubna a bude obchodovat na Nasdaq pod symbolem COIN. Pokud nejste obeznámeni s přímými úpisy, je to pravděpodobně proto, že tuto cestu se zveřejňuje jen velmi málo společností. Přímé úpisy jsou jedinečné v tom, že při zveřejnění společnosti se nevytvářejí žádné nové akcie, prodávají se pouze akcie v oběhu bez účasti upisovatelů.

Možná se divíte, proč se Coinbase zveřejňuje s přímým úpisem namísto tradičního IPO. To pravděpodobně souvisí s penězi, protože společnost bude moci být veřejně dostupná, aniž by platila obrovské poplatky investičním bankéřům. Existuje také možnost, že se Coinbase chce vyhnout období ředění nebo blokování sdílení. Jelikož se společnost nemusí obávat generování zájmu a poptávky po jejích akciích, dalo by se zhodnotit, že přímý úpis má smysl.

Závěrečné shrnutí

Zatímco Coinbase je jednou z nejzajímavějších společností, které se v nedávné historii dostaly na veřejnost, je důležité si uvědomit, že humbuk kolem jejího debutu na trhu by mohl vést k extrémně vysokému ocenění. Někteří analytici oceňují společnost kolem 80 miliard dolarů, zatímco jiné odhady dosahují až 100 miliard dolarů. Mějte na paměti, že tržní debuty jsou obvykle volatilní a že tato akcie pravděpodobně napodobí cenové pohyby hlavních kryptoměn, jako je bitcoin. Pokud máte zájem o přidání akcií, mohlo by se vám vyplatit počkat, až původní hype utichne a akcie budou mít nějakou historii obchodování, než se rozhodnete investovat.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ