I Appolo startovalo ze země, tři akcie očekávají po výklesu raketový nárůst

Investování málokdy připomíná plavbu na klidném moři. Sny o ideálním portfoliu, které zažívá jen a pouze růst často nahrazuje složitější realita. Výraznější vlnobití zažily i ty nejsilnější tituly, chytří investoři však vidí příležitost i v poklesu. Hluboký propad z loňského jara, zaviněný hysterickou reakcí investorů na koronavirovou krizi, už většina akciových titulů dorovnala. Na světě se ale neustále něco děje, a tak jsme našli 3 propadlé akcie vhodné k nákupu.

Sledovat pokles vlastních akcií nepatří mezi investory k oblíbeným koníčků.  Udržíme-li emoce na uzdě a namísto panikaření správně zanalyzujeme fundament dané společnosti, můžeme se dočkat vysoké návratnosti. “Buy the dip” (nákup propadu) nepatří mezi klišé jen tak.

Na základě těchto zkušeností přinášíme analýzu 3 akcií, pro které poslední dny nebyly zrovna nejsilnější, ale zároveň představují skvělou příležitost k nákupu. Co víc, jsou hodnoceny konsensem analytiků jako “Strong buy” (silně doporučený nákup) a předpokládaná roční návratnost přesahuje 70 %. Jdeme na to! 

Flexion Therapeutics (FLXN)

Farmaceutické společnosti neustále chrlí burzovní příležitosti. Dnes se podíváme na Felixion. Zaměřuje se na vývoj a komercializaci terapií pro léčbu muskoleskeletálních bolestí. V současné době mají v raných fázích klinických studií dva léky, jeden již schválila FDA. Zilretta je kortikosteroid s prodlouženým uvolňováním k léčbě bolesti kolen s osteoartrózou. Léku bylo uděleno regulační schválení v roce 2017 a společnost Flexion vlastní exkluzivní celosvětová práva.

Poslední měsíce na burze ale nebyly pro Flexion nejúspěšnější. Za poslední půl rok ztratily na hodnotě přes 35 %, z toho 28 % za posledních 30 dní. „Nedávný pokles“, říká analytik společnosti Northland Carl Byrnes, vytvořila „jedinečnou nákupní příležitost“.

Stejně jako u většiny farmacií, byly marketingové snahy Flexionu zasaženy loňským vyvrcholením pandemie. Dopady byly pozorovatelné převážně na odstávkách provozu a omezení logistiky.  Byrnes však očekává, že přípravek Zilretta odstartuje raketový růst akcií na několik dalších let.

„Zůstáváme přesvědčeni, že poptávka po přípravku ZILRETTA bude i nadále posilovat, podpořená pozitivním povědomím o produktu a skvělými zkušenostmi pacientů,“ komentuje budoucnost akcie analytik.

Byrnes očekává, že tržby společnosti Zilretta v roce 2021 vzrostou meziročně o 45 % na 125 milionů USD a v následujícím roce pak vzrostou o dalších 50 % na 187,5 milionu USD. Tento růst půjde ruku v ruce s masivním zhodnocením akcií. Cenový cíl je 35 $, což naznačuje nárůst o ~ 339 % během příštích 12 měsíců.

Protara Therapeutics (TARA)

Farmaceutický průmysl neopustíme. Druhou společností s prudkým poklesem v nedávné historii je Protara. Biotechnologická firma se zaměření na léčbu rakoviny a vzácných chorob zatím nemá žádné certifikované terapie. To se však může brzy změnit. Protara se brzy dozví výsledek BLA (žádosti o biologickou licenci) pro TARA-002 – buněčnou terapii k léčbě vzácné pediatrické indikaci – lymfatické malformace (LM).

TARA-002 je založen na imunopotenciátoru OK-432, který je v současné době schválen v Japonsku a na Tchaj-wanu pro léčbu mnoha indikací rakoviny i LM. V současné době se Protara snaží získat souhlas FDA s tvrzením, že TARA-002 je srovnatelná s OK-432. Pokud vše půjde podle plánu, společnost očekává potenciální schválení na začátku příštího roku.

Akcie Protara od loňského června zlevnili o více než 70 %. Analytik Guggenheimu Etzer Darout však věří, že momentální cena je prudce podhodnocená.

„Odhadujeme tržby ve výši ~ 170 milionů USD pouze v USA. Na své produkty mají exkluzivitu do roku 2034,“ uvedl 5hvězdičkový analytik. „Společnost představila veřejnosti scénáře s a bez dodatečných studií. Optimistický scénář předpokládá se spuštěním prodeje v roce 2023, dodatečné studie oddálí start pouze o rok. Současný stav vnímáme jako příležitost k nákupu, než FDA vnese do celé věci jasno.”

Navíc se očekává předložení IND (zkoumaný nový lék) pro 1. fáze studii fáze látky TARA-002 ve 2H21 pro léčbu nesvalového invazivního karcinomu močového měchýře (NMIBC). Darout konstatuje, že 80 % (~ 65 tis.) všech nově diagnostikovaných pacientů s rakovinou močového měchýře trpí tímto specifickým stavem a lék by jim mohl pomoci.

Společnost také vlastní IV Cholin, aktivum připravené na 3. fázi testování, kterému FDA již udělil označení pro orální léčiva a označení Fast Track pro IFALD (onemocnění jater spojené se střevním selháním).

Sečteno a podtrženo, TARA získala od analytiků v konzesu hodnocení Strong Buy a cílová cena je stanovena na 43.67 $. Nárůst během následujícího roku je tak stanoven na ~213 %.

Green Thumb Industries (GTBIF)

Farmaceutický obor opustíme a od vědecky průkazně léčivých látek pro starší generace přeskočíme k látce oblíbené mezi generací mladší. Poslední společností bude Green Thumb, přední americká konopná společnost operující ve několika státech USA. Chicagský, veřejně obchodovaný titul, je jednou z hlavních značek rostoucího odvětví konopí a může se pochlubit druhou nejvyšší tržní kapitalizací mezi konopnými obry. S rychle rostoucím odvětvím drží krok. V roce 2020 navýšila tržby o 157 % na 556,6 milionů USD.

Společnost v březnu vydala další úspěšný kvartální report a posiluje svou pozici, aby mohla vydělávat v dalších státech legalizujících konopí. Přesto se akcie nedávno propadli poté, co společnost zasáhl obviňující článek Chicago Tribune.

Podle časopisu Chicago Tribune má být společnost vyšetřována FEDem podezřelé platy týkající se nákupu licencí na konopí v Illinois. Vedení GTBIF uvedlo, že obvinění jsou neopodstatněná a neexistují žádné faktické důkazy, které by je podporovaly. Společnost dále poukázala na to, že ji v této věci nekontaktovaly ani příslušné orgány.

Komu věřit? Podle Scotta Fortuna z Roth Capital snadná volba.

„Věříme, že tato nejasná tvrzení vytvářejí příležitost pro nákup lídra oboru, který je v současné době o 25 % levnější než nedávná maxima,“ uvedl analytik společnosti 5-atar. „Podle našeho názoru není podnik a jeho výsledky ohrožen nepodloženými obviněními. „Budeme i nadále sledovat jakékoli nové dodatečné dílčí důkazy, které by se mohly objevit, ale věříme, že obvinění jsou neopodstatněná. Jedná se o přitažlivou příležitost “


Negativní zprávy s nadšením Wall Street pro tuto akcii příliš nepohnuly. Konsenzus analytiků hodnotí GTBIF jednomyslně jako “Stong buy”. Průměrný cenový cíl na 47,71 USD naznačuje nárůst o 79 % v příštích 12 měsících.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ