Elon Musk se znovu pokouší vyvolat šílenství kolem Dogecoinu. Jak to dopadne tentokrát?

Elona Muska musíte jednoduše milovat – anebo naopak nenávidět. A jemu to s největší pravděpodobností bude ještě úplně jedno. Jeden z nejbohatších mužů na světě a generální ředitel společností Tesla a SpaceX je totiž nenapravitelný provokatér. Nestačí mu kritika a dokonce ani žaloby od investorů. Zkrátka se rozhodl, že na svůj účet na sociální síti Twitter si prostě bude psát všechno, co uzná za vhodné. A ve svém nezřízeném maratonu v tomto směru také zvesela pokračuje.

Nyní se ve svých příspěvcích na jmenované sociální platformě znovu zaměřil na kontroverzní kryptoměnu Dogecoin. Nikdo si vlastně není ani tak úplně jistý, nakolik to Musk myslí s tímto aktivem vážně. Když naposledy vybízel všechny kolem sebe ke koupi této kryptoměny, ukázalo se, že jeho společnost Tesla mezitím horlivě nakupuje nejstarší kryptoměnu ze všech – Bitcoin. Dělá si tedy prohnaný Elon jen ze všech žerty nebo snad sleduje nějaký hlubší záměr?

Ve svém nejnovějším tažení na Twitteru ale Musk opět staví Dogecoin do centra dění. Tentokrát tedy už jen v narážkách. Všem je ale samozřejmě jasné, co má CEO Tesly konkrétně na mysli. Ukazuje nám postavičky, které koukají na měsíc a tak podobně – a každý, kdo má trochu přehled o světě kryptoměn, ví, že fráze až na měsíc naráží na předpokládaný růst té určité kryptoměny k novým kurzovním rekordům.

Kryptoměna, kterou nejčastěji symbolizuje sympatický pes rasy Shiba-Inu Muskovi zkrátka nedává spát. A možná ani spoustě lidí kolem něj. Není to přece až tak dávno, co jsme psali o tom, že až třetina Američanů by dala na Muskova investiční doporučení. Anebo je alespoň bere v potaz.

Nově Musk také na Twitteru uvedl odkaz na nejprodávanější francouzskou novelu z roku 1943 Malý princ, která je soustředěna kolem mladého chlapečka, který se vydává na meziplanetární průzkum.

Na otázku moderátora r / WallStreetBets, zda jeho tweet dalekohledu byl dílem umělce Pabla Picassa. Musk odpověděl, že jde o „Doge štěkající na Měsíc.“

Jeden Dogecoin se aktuálně obchoduje za $0.1334. Jen za poslední týden přitom cena kryptoměny vzrostla o více než 100 %. Zdá se, že toto šílenství zkrátka nikdy nebude mít konec.

Od začátku roku kryptoměna vystřelila téměř o 3 000 %, což je výrazně více než 115,81% stoupání bitcoinu (BTC) ve stejném období. Je to zkrátka a dobře jeden velký paradox. Zdá se, že Dogecoin nikdo nebere ani vážně, na obchodech s ním se ale opakovaně dalo vyvařit jmění. Anebo jej smazat.

Kryptoměny jsou velmi spekulativním oborem už ze své samotné podstaty. V případě takového Dogecoinu ale celá věc nabírá na obrátkách ještě v mnohem výraznějších konturách. Není problém mít tuto kryptoměnu ve svém portfoliu, v tomto případě bychom ale na Muskovu obdobu investičních doporučení rozhodně zrovna dvakrát nevsázeli.

Dogecoin je prostě hotovým fenoménem. Kryptoměna, která byla na svém začátku opravdu myšlena jako pouhý vtip, je dnes regulérním aktivem. Už jen tato skutečnost sama o sobě nám může vypovědět opravdu hodně.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ