Marathon Digital: Zvyšování síly těžby bitcoinů pro budoucí zisky

Akcie společností působících v bitcoinovém ekosystému těží z nepřetržitého růstu přední kryptoměny Bitcoin. Příklad: akcie společnosti Marathon Digital Holdings (MARA) vzrostly meziročně o 377 %. To jsou malé čísla ve srovnání s posledními dvanáctiměsíčními zisky všech kryptoměn – 11 234%. Ne, nejde o překlep.

Jde o to, že Marathon právě teď ale negeneruje žádné výnosy z bitcoinů. Je to proto, že hromadí vše, co může akumulovat a očekává, že cena bitcoinu se bude dále zvyšovat.

Společnost vydala minulý týden obchodní aktualizaci s podrobnými údaji o produkčních statistikách za 1Q21. Společnost v 1. čtvrtletí vytěžila 196 BTC, z toho v březnu 102,3. Celkově k 31. březnu držel Marathon v knihách 5 134,2 bitcoinu, včetně 4 812,7 BTC zakoupených v lednu. Při současné ceně zhruba 60 000 $ za bitcoin se to rovná 308 milionům $.

Jak ukazují údaje o březnové těžbě, schopnost Marathonu těžit bitcoiny se jen zlepšuje. A na této frontě se jeho schopnosti můžou také zlepšit.

Mezi býky je společnost H.C. Wainwright a její analytik Kevin Dede, který říká, že Marathon má „své ruce na nejvýkonnějších těžebních strojích dostupných v hromadné výrobě“.

5hvězdičkový analytik si rovněž všímá silné pozice společnosti v oblasti hotovosti: „V kombinaci s hotovostí ve výši 212 milionů USD společnost Marathon převýšila odhadovaných 160–170 milionů USD dlužných za sběr kupních smluv Bitmain Antminer, které vedly k 103 000 těžařské flotile společnosti, která by měla být zprovozněna do konce čtvrtého března příštího roku, největší ve veřejně obchodované říši bitcoinových těžařů, kterou známe. “

Dede je ohromen „ostrou operační taktikou“ Marathon. Společnost byla „důvtipná“ svými nákupními smlouvami, přičemž průměrná cena byla zhruba 2 300 $ za stroj, což je mnohem méně než v rozmezí 7 999–18 500 $, za kterou se prodávaly některé jednotky S19 Pro.

Dede rovněž bere na vědomí smlouvu společnosti Marathon se společnostmi Beowulf a Two Point One týkající se nákladů na energii, která v rámci all-in dohody přichází na 3,4 centů za kWh, což je dalším důkazem toho, že její obchod je zdatný.

Celkově vzato si Dede udržuje hodnocení Buy u akcií MARA. Kvůli neustálým ziskům akcií však cenový cíl Dedeho na 50 $ nyní naznačuje omezený vzestup. Bude zajímavé sledovat, zda analytik v nadcházejících měsících sníží své hodnocení nebo zvýší cenový cíl.

Těžaři bitcoinů zatím nepřitahují mnoho recenzí od odborníků z Wall Street a Dede zůstává jediným analytikem, který v současné době pokrývá Marathon.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ