Společnost UiPath: Informace, které potřebujete vědět před pripravovaným IPO

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Název: UiPath, INC.

Ticker: PATH

Sektor: Technologie

Průmysl: Software

Rok založení: 2005

PROFIL

UiPath je dnes nejrychleji rostoucí firmou v oblasti firemního softwaru na světě a zabývá se tím, čemu se v angličtině říká robotic process automation čili robotická automatizace procesů. Technologie ve zkratce automatizuje repetitivní úkoly, kterým se běžně věnují lidé, a jejích služeb využívají firmy po celém světě. Společnost vede Daniel Dines, který byl dříve inženýrem vývoje softwaru ve společnosti Microsoft.

Mezi zákazníky nechybějí giganty typu NASA, Airbusu, HP, Googlu nebo DHL.

VÝVOJ KURZU A CÍLOVÉ CENY

Akcie se začnou obchodovat na New Yorské burze ve středu 21. dubna. Obchodovat  se bude s 21,3 miliony akcií. Cenové rozpětí 43 – 50 USD, ukazuje na hodnotu společnosti 24 mld. USD. Manažery emise jsou Morgan Stanley/ JPMorgan/ BofA Securities/ Credit Suisse/ Barclays/ Wells Fargo Securities.

VYBRANÉ UDÁLOSTI

  • Očekává se, že odvětví BFSI (bankovnictví, finanční služby a pojišťovnictví) bude do roku 2023 dominovat poptávce po automatizaci procesů, protože automatizace může snížit náklady a zlepšit shodu s legislativou a zároveň umožnit zaměstnancům soustředit se na obchodní projekty s vyšší hodnotou.
  • „Nastala dokonalá bouře a vše zafungovalo. Firma měla vynikající načasování, kdy přišla s produktem, který fungoval a velmi rychle byl schopen vyřešit problémy spousty větších společností na trhu. Pomáhá korporacím automatizovat rutinní lidské práce pomocí algoritmů, typicky jde například o přepisování dat z faktur nebo různé zápisy do databází,“ popisoval Ondřej Bartoš z českého fondu Credo Ventures důvody úspěchu UiPath v rozhovoru pro Forbes z loňského září.
  • Čistá míra retence založená na dolarech byla mimořádně působivá, 145 %. Což znamená, že firmě rostou výnosy od stávajících zákazníků vysokou rychlostí. To naznačuje silnou shodu s produktovým trhem a velmi efektivní prodej s marketingovým úsilím.
  • Za fiskální roky končící 31. ledna 2020 a 2021 Ui vytvořilo tržby 336,2 a 607,6 mil. USD, což představuje tempo růstu 80,72%.
  • Hrubý zisk za fiskální rok končící 31. lednem 2021 tvořil 541 mil USD, oproti předešlému období s 276 mil USD, představuje nárůst 96,01%.

VÝVOJ KONKURENČNÍ FIRMY PRISM GROUP ZA POSLEDNÍCH 5 LET

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ