Uber Eats se chystá vstoupit na německý trh a konkurovat službě Lieferando

Společnost Uber Eats, která se specializuje na rozvoz jídla, se chystá vstoupit na německý trh a konkurovat tamní službě Lieferando. Za několik týdnů začne působit v Berlíně, řekl deníku Financial Times (FT) manažer firmy Pierre-Dimitri Gore-Coty. Donášková služba se v období pandemie ukázala být pro firmu důležitější, protože o alternativní taxislužbu, s níž společnost začínala, byl zájem slabší. Uber Eats působil od roku 2018 i v České republice, loni v červnu se ale z českého trhu stáhl a odešel zároveň z dalších šesti zemí.

Uber Eats už podle svého mluvčího navázal spolupráci s řadou větších i menších berlínských restaurací. Uber Eats nebude v Německu najímat kurýry, ale bude spolupracovat s místními dodavatelskými firmami, které je zaměstnávají. Zahájení služby v Německu bude pro Uber Eats největším vstupem do nové země od roku 2018.

Gore-Coty listu řekl, že Německo představuje pro firmu jeden z nejrychleji rostoucích trhů pro sdílení jízd. Uber v Německu nabízí své služby ve 13 městech a země je pro něj strategicky významná v jeho snaze vykázat letos poprvé zisk, píše FT.

V Evropě loni využilo služeb Uber Eats asi 24 milionů lidí. Jídlo si objednali ze 126.000 restaurací a doručovalo jim ho 370.000 kurýrů.

Gore-Coty se konkurence v Německu neobává. Vůdce na trhu, německá společnost Lieferando, kterou v roce 2014 převzal za 50 milionů eur (zhruba miliardu Kč) koncern Just Eat Takeaway, je totiž podle něj velmi drahá. Šéf Just Eat Takeaway, Nizozemec Jitse Groen, se už před časem snažil vstup Uber Eats na německý trh zlehčovat. „Náš největší konkurent v Německu je telefon – ne Deliveroo nebo Uber Eats,“ citovala agentura DPA jeho narážku na fakt, že němečtí zákazníci si stále nejčastěji objednávají dovoz jídla přímo v restauraci. V Británii založená firma Deliveroo, která koncem března vstoupila na londýnskou akciovou burzu, se z německého trhu stáhla v roce 2019.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ