Akcie, které zažily velké pády, ale podle analytiků z Wall Street se zhodnotí 57 % až 78 %

Během posledních čtyř týdnů dostali investoři do růstových akcií přísnou připomínku, že akcie se pohybují oběma směry. Zejména technologicky Nasdaq Composite poklesl o dvouciferné procento od doby, kdy 12. února dosáhl historického maxima 14 095.

Tento index byl primárně potlačen rostoucími výnosy státní pokladny. Rychle rostoucí výnosy by mohly znamenat nadcházející vzestup inflace a mohly by lákat některé investory z akcií a do dluhopisů. Ať tak či onak, investoři jsou znepokojeni.

Ale pokud existuje jedna konstanta, co se týče korekcí na akciovém trhu, je to vždy příležitost ke koupi.

V návaznosti na prudce rostoucí akcie s vysokým růstem souhlasí i Wall Street s tím, že je zde stále spousta příležitostí. Následující akcie s rodiny Nasdaq mají 12 měsíční konsenzuální cenové cíle od investičních bank na Wall Street, které naznačují vzestupný pohyb v rozmezí od minima 57 % až po 78 %.

Zoom Video: možný vzrůst 57 %

Jedna z nejžhavějších akcií v roce 2020, Zoom Video Communications (NASDAQ: ZM), zaznamenala v tomto roce zatím slabší výkon. Wall Street však pro společnost predikuje jiný obrázek. S konsenzuálním ročním cenovým cílem téměř 484 $ za akcii má Zoom potenciál 57 %.

Jak si asi dokážete představit, Zoom nesmírně těžil z pandemie COVIDu-19. S uzavřenými pracovišti se firmy obrátily na webové konference jako prostředek, jak zůstat ve spojení a pracovat. „Freemium“ model Zoom umožňuje uživatelům vyzkoušet si služby, zatímco škálovatelnost jeho platformy během krize spojila velké i malé podniky. Zoom v loňském roce nakonec zaznamenal tržby 2,65 miliardy USD, což bylo o 326 % více než v předchozím roce.

Bude čistě na Zoomu, zda platforma nezmizí ani po návratu života do normálu. Návrat pracovníků zpět do kanceláří nic nemění na skutečnosti, že mnoho podniků může pracovat na dálku. Ve skutečnosti se efektivita v některých případech zlepšila i mimo kancelář. Díky tomu, že společnost Zoom ovládá lví podíl na amerických webových konferencích, má dobrou šanci zajistit výrazný růst prodeje po celé desetiletí.

Novavax: možný vzrůst o 78%

Další vysoce zajímavá akcie v Nasdaqu, která se v posledních týdnech dostala do klinické fáze u vývoje svých léků je Novavax (NASDAQ: NVAX). Ale i přes uzavření pod 158 $ v pondělí 8. března má Wall Street konsensuální 12 měsíční cenový cíl společnosti 281,25 $. To znamená nárůst o 78 %.

Humbuk, který obklopuje Novavax, má primárně co do činění s kandidátem na vakcínu proti koronaviru, která má komplikovaný název NVX-CoV2373. V pozdním fázi vývoje, který byl proveden ve Velké Británii byla účinnost vakcíny 89,3 % s 95,6 % účinností proti původnímu kmeni SARS-CoV-2 a 85,6 % účinností proti britské variantě. Na základě těchto počátečních údajů vypadá tato  vakcína vysoce efektivně.

Na druhou stranu vedení neočekává schválení Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv v USA dříve než v květnu. Do té doby Johnson & Johnson, Pfizer a Moderna téměř jistě nasadí pro USA své verze vakcín. Jinými slovy, Novavax má ve své vakcíně velký potenciál, ale jeho nejlukrativnější příležitosti lze najít mimo USA. Cenový cíl Wall Street může být pro tuto biotechnologickou zásobu nakonec trochu agresivní.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ