Americké akcie zpevnily, investoři sázejí na oživení ekonomiky

Americké akcie zpevnily. Očekávání, že akciový trh bude těžit z oživení ekonomiky, převládlo nad propadem akcií internetové televize Netflix.

Index Dow Jones si připsal 0,93 procenta na 34.137,31 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 stoupl též o 0,93 procenta na 4173,42 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 1,19 procenta na 13.950,22 bodu.

Akcie Netflixu klesly o 7,4 procenta po zveřejnění výsledků hospodaření v prvním čtvrtletí. Růst počtu předplatitelů internetové televize v tomto období výrazně zpomalil kvůli polevování pandemie nemoci covid-19 a nedostatku nových filmových a seriálových hitů. Přibyly jich necelé čtyři miliony na celkových 208 milionů.

Bezmála deset procent si připsaly akcie společnosti Intuitive Surgical, které vystoupaly na rekord. Tento výrobce chirurgických robotů táhl spolu se společnostmi Microsoft a Tesla vzhůru index S&P 500.

„Investoři nabyli na jistotě ohledně růstu tržeb v technologickém segmentu,“ konstatoval analytik Sam Stovall ze společnosti CFRA Research. „Tíhnou k jistotě a tou jsou nyní technologické akcie,“ dodal.

Na devizových trzích oslabil americký dolar. Předchozí zisky smazal poté, co kanadská centrální banka naznačila, že v roce 2022 zvýší úrokové sazby a omezí nákup dluhopisů.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce po 21:45 SELČ ztrácel 0,1 procenta na 91,12 bodu. Vůči kanadskému dolaru americká měna ztrácela 0,9 procenta na 1,2494 CAD. Euro k dolaru stagnovalo a pohybovalo se kolem 1,2034 USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ