Mediální společnost Endeavour, která se podílí i na událostech UFC, připravuje IPO

Talentová agentura Endeavor Group Holdings se sídlem v americkém Beverly Hills v současném světě platí za jedno z předních jmen na mediálním poli. Tento gigant má na kontě mnoho sériových událostí opravdu světových jmen. Víte, co mají společného jména jako UFC, New York Fashion Week (IMG) a WWE (World Wrestling Entertainment, Inc.)?

Všechny je vlastní přímo společnost Endeavour Group Holdings, která byla založena už v roce 1995. A tato mediální bašta právě připravuje svůj primární úpis akcií. Pojďme se tedy dnes společně podívat, zda jsou její akcie titulem, který byste rozhodně neměli přejít bez povšimnutí. Anebo se vyplatí spíše sledovat celou situaci a raději chvíli tiše vyčkávat?

IPO se v tomto případě připravuje už na příští čtvrtek, 29. dubna. Společnost primární úpis nicméně původně plánovala už v roce 2019. Nakonec však toto podání u americké komise pro cenné papíry SEC stáhla dne 16. října 2019.

Endeavour oficiálně vystupuje jako společnost v oblasti duševního vlastnictví, obsahu, událostí a zážitků. Vlastní a provozuje prémiové sportovní nemovitosti, včetně UFC, vyrábí a distribuuje sportovní a zábavní obsah, vlastní a spravujeme exkluzivní živé akce a zážitky a zastupuje špičkové sportovní a zábavní talenty.

Společnost přitom původně byla založena za účelem vzniku platformy, která bude zastupovat především klienty ze sportovního světa. Nicméně poměrně rychle organicky expandovala – a prostřednictvím různých strategických fúzí a akvizic, investování do nových trendů (včetně sportovních akcí a poradenství), pořádání tematických událostí, mediální produkce a distribuce, licencování značek nabrala nový směr. Díky tomu se její podnikání rázem proměnilo do podoby uznávané globální platformy.

Její jedinečný obchodní model společnosti poskytuje silnou konkurenční výhodu ve všech odvětvích, ve kterých působí. Mimo jiné zde hraje velkou roli také přímé vlastnictví sportovních nemovitostí. Jmění společnosti tady nabírá na hodnotě vlastně hned dvakrát – sportovní akce typu UFC jsou stále populárnější a i u komerčních nemovitostí se dá odhadovat dlouhodobý růst.

Jen akvizice kontrolního podílu v UFC v roce 2016 zde posloužila jako hlavní krok v transformaci podnikání Endeavouru. Dnes tak byznys působí zejména ve třech segmentech: vlastnictví sportovních nemovitostí, pořádání událostí, přehlídek a zápasů a nakonec také management a zisk z tantiémů.

Počet zaměstnanců:6400
Založeno:1995
Tržní kapitalizace$16023.48 milionu USD
Tržby$3478.7 milionu (posledních 12 měsíců)
TickerEDR
BurzaNYSE
Počet akcií21.3 milionu
Cenové rozpětí$23.00 – $24.00
Odhadovaný objem nabídky$500.6 milionu
Manažer IPOMorgan Stanley/ Goldman Sachs/ J.P. Morgan/ KKR/ Deutsche Bank Securities
Spolupracující manažeřiBarclays/ Citigroup/ Credit Suisse/ Evercore ISI/ HSBC/ Jefferies/ Moelis & Co. / Piper Sandler/ RBC Capital Markets/ UBS Investment Bank/ CODE Advisors/ DBO Partners/ LionTree/ Academy Securities/ R. Seelaus & Co., LLC / Ramirez & Co., Inc./ Siebert Williams Shank
Termín IPO4/29/2021

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ