4 Fintech společnosti, které budou těžit z postupného přechodu do bezhotovostního světa

Studie ze září 2020 ukazuje, že téměř polovina globálních spotřebitelů očekává bezhotovostní svět do fiskálního roku 2030. Není divu, že se na to fintech společnosti soustředily a v posledním roce prudce vzrostly.

V loňském roce použití mobilní peněženky vůbec poprvé překročilo platby v hotovosti. Mnoho lidí věří, že digitální peněženky začnou ovládat elektronický obchod do roku 2024.

Rostoucí přijetí kryptoměn také podpořilo tlak na bezhotovostní společnost. Čína již vytvořila vlastní digitální měnu a je pravděpodobné, že Švédsko bude mít během příštích pěti let také vlastní digitální měnu.

Tyto trendy jsou pro fintech společnosti pozitivní ačkoliv je většina společností stále v rané fázi růstu.

Promluvme si o čtyřech fintech akcích, které vypadají dobře pro dlouhodobou expozici.

  • Paysafe Limited (NYSE: PSFE)
  • Square (NYSE: SQ)
  • Adyen (OTCMKTS: ADYEY)
  • StoneCo (NASDAQ: STNE)

Paysafe (PSFE)

Paysafe je specializovaná platební platforma se zpracováním plateb, digitální peněženkou a online hotovostními řešeními. Akcie společnosti vypadají z pohledu dlouhodobých investic atraktivně na současné úrovni kolem 13,50 USD.

Společnost nedávno rozšířila svou nabídku kryptoměn ve Spojených státech o Coinbase (NASDAQ: COIN), který byl navržen tak, aby pomohl lidem nakupovat, prodávat a sledovat kryptoměny. S rostoucím přijímáním kryptoměn se zdá, že se společnost ubírá správným směrem.

Paysafe je také dobrým zástupcem pro rostoucí odvětví iGaming. Společnost tvrdí, že je světovým lídrem na trhu plateb iGaming. Síť elektronických peněz Paysafe iGaming se již používá ve více než 50 zemích. V současné době společnost získává 36 % výnosů z obchodu iGaming.

Z finančního hlediska je Paysafe v pozici, kdy v současném roce dosáhne výnosů 1,52 miliardy USD. Společnost také očekává upravenou marži EBITDA nad 30 %. Společnost dále očekává v příštích dvou letech růst tržeb o více než 10 %.

Celkově má ​​Paysafe diverzifikované podnikání, pokud jde o zpracování plateb, peněženky a eCash. S obchodním modelem, který může potenciálně generovat silné peněžní toky, patří akcie PSFE mezi top hráče.

Square (SQ)

I s obavami z ocenění zůstaly akcie SQ v trendu. Akcie se v současné době obchodují s forwardovým poměrem cena / zisk 214,6. I když má smysl být opatrný, je možné uvažovat o určité expozici i na současné úrovni.

Cash App je klíčovým důvodem, proč má společnost prémiové ocenění. Ze tří milionů aktivních zákazníků v prosinci 2016 se počet aktivních uživatelů zvýšil na 36 milionů k prosinci 2020.

Za zmínku stojí také to, že aplikace Cash App vygenerovala ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 hrubý zisk ve výši 377 milionů USD. Meziročně hrubý zisk vzrostl o 162 %.

Vzhledem k nárůstu aktivních uživatelů má Cash App potenciál být pro společnost nenahraditelný. V roce 2020 více než tři miliony zákazníků nakoupilo nebo prodalo bitcoin (CCC: BTC-USD) v aplikaci.

Jen v lednu 2021 si bitcoiny poprvé zakoupilo více než jeden milion zákazníků. S rostoucím přijetím kryptoměn se zdá, že společnost má dobrou pozici, z které by mohla těžit.

Celkově Square zaznamenal silný růst tržeb a Cash App pravděpodobně zajistí, že marže společnosti se budou i nadále zlepšovat. Akcie SQ proto taky patří mezi top hráče na trhu.

Adyen (ADYEY)

Akcie ADYEY jsou dalším zajímavým jménem mezi akcemi fintech. Akcie za poslední rok vzrostly o 178 %, ale stále vypadají atraktivně pro další růst.

Ayden nabízí globální platební platformu s integrovanou službou brány, řízení rizik, zpracování, získávání a vypořádání plateb. Za rok 2020 společnost vykázala tržby 823,6 milionu USD.

Společnost má také zdravou marži EBITDA 59 %. V budoucnu se zaměřuje na marži EBITDA ve výši 65 %. Adyen se proto zdá být v dobré pozici, aby poskytoval zdravé volné peněžní toky.

Dalším důležitým bodem, který je třeba poznamenat, je, že společnost vykázala silný růst čistých výnosů a to 70 % v Severní Americe. Díky své přítomnosti na trzích asijského Pacifiku a Latinské Ameriky se zdá, že má společnost dobrou pozici pro udržení zdravého růstu v první linii.

Nemožno zapomenout, že společnosti Adyen a Afterpay (OTCMKTS: AFTPF) se spojily a nabídly maloobchodníkům službu „koupit hned, zaplatit později“. Trh s BNPL (buy now, pay later) je stále v rané fázi růstu a Ayden bude pravděpodobně z této možnosti těžit.

Také je zajímavá skutečnost, že společnost má několik vysoce kvalitních klientů, mezi něž patří Microsoft (NASDAQ: MSFT), eBay (NASDAQ: EBAY) a Spotify (NYSE: SPOT).

Celkově se silným růstem v Severní Americe, globální přítomností a silnou marží EBITDA stojí za to držet akcie ADYEY.

StoneCo (STNE)

Akcie STNE poskytují investorům expozici fintech společnosti se zaměřením v Brazílii. V únoru 2021 se akcie dotkly maxima 95,10 USD, momentálně se obchodují za 68 USD.

Analytička UBS Mariana Taddeo má cenový cíl pro akcie společnosti 87 $. To by znamenalo vzestup téměř 30 % oproti současné úrovni.

Platforma fintech-as-a-service Pagar.me je určena pro malé digitální podniky i velké maloobchodníky. Společnost dále disponuje řadou softwarových řešení a počet předplacených softwarových klientů trvale roste.

Za rok 2020 společnost vykázala tržby 594 milionů USD, což bylo meziročně více o 28,9 %. Dále měla společnost 652 600 aktivních klientů. Společnost v aktuálním roce poskytla své služby pro více než milionu aktivních klientů. Je proto pravděpodobné, že silný růst v první linii udrží.

Za zmínku stojí také to, že pro rok 2019 činil upravený volný peněžní tok společnosti 74,4 milionu USD. Za loňský rok se upravená FCF zvýšila na přibližně 117 milionů USD. Je zřejmé, že podnik má potenciál poskytovat silné marže a peněžní toky.

Celkově je StoneCo na zdravé růstové trajektorii. I přes výrazný dopad pandemie v Brazílii zůstal růst ve fiskálním roce 2020 odolný. Nepřekvapilo by nás, kdyby se růst v příštích letech dále zrychlil.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ