Dva akciové tituly ARK Invest, které by se mohly líbit i Warrenu Buffettovi

Cathie Wood a Warren Buffett jsou možná dva nejznámější investoři naší doby.

Buffett je již dlouho považován za největšího investora všech dob, protože jeho holdingová společnost Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A) (NYSE: BRK.B) se stala jednou z nejcennějších společností na světě, díky čemuž jsou časní investoři bohatí s ním.

Wood si získala jméno poměrně nedávno, protože její fondy obchodované na burze ARK Invest (ETF), včetně vlajkové lodi ARK Innovation ETF (NYSEMKT: ARKK), loni rozdrtily trh, přičemž ARK Innovation vyskočil o 149 %.

Jejich investiční myšlení je diametrálně odlišné. Wood hledá vzrušující růstové technologické tituly v odvětvích, jako jsou elektromobily, úpravy genů, cestování do vesmíru nebo fintech.

Buffett zase je klasickým hodnotovým investorem, jehož cílem je najít kvalitní společnosti, které obchodují pod svou skutečnou hodnotou a upřednostňuje společnosti s udržitelnými konkurenčními výhodami. Jinými slovy, hledá společnosti, které lze držet navždy.

Existují ale dvě akcie, které má v portfoliu Cathie Wood, a které by se líbili i Warrenu Buffettovi.

PayPal

Buffettovy oblíbené akcie jsou pojišťovací společnosti. Berkshire vlastní společnost GEICO a je investorem v několika dalších pojišťovacích společnostech. Buffett považuje pojištění za nadčasové odvětví, protože lidé budou vždy potřebovat ochranu před nešťastnými událostmi a model obchodního pojištění umožňuje sedět a vybírat pojistné a následně je reinvestovat.

Ačkoli PayPal (NASDAQ: PYPL) není pojišťovací společností, má mnoho aspektů, které má Buffett na modelu pojišťovacího podnikání rád. PayPal je lídrem v oblasti digitálních plateb a nabízí platební řešení pro podniky, aby mohly snadno shromažďovat a zpracovávat transakce.

Společnost těží z několika konkurenčních výhod, včetně své známé značky, protože byla na trhu první a široké základně 377 milionu aktivních účtů. Stejně jako společnosti vydávající kreditní karty, tak i PayPal vydělává peníze účtováním poplatků za transakce, což se ukázalo jako velmi lukrativní obchod.

V roce 2020 vydělal PayPal čistý příjem 4,2 miliardy USD z příjmů 21,5 miliardy USD, což dělá ziskovou marži 19,5 %. PayPal také rychle roste a v loňském roce tržby vzrostly o 20,7 %.

ARK Invest (společnost Cathie Wood) vlastní podíl v PayPalu v hodnotě 335 milionů USD. Buffettovi, který již vlastní Mastercard a Visa prostřednictvím Berkshire, by se PayPal jistě líbil.

Trade Desk

Reklama byla dlouho jedním z Buffettových oblíbených obchodních modelů a po většinu své kariéry byl velkým podporovatelem novin. Byl významným držitelem např. Washington Post Company. Noviny nazval místními monopoly a argumentoval tím, že noviny v malých městech nemají konkurenci a „chrlí zisky“.

V poslední době však, jak se průmysl dostal pod tlak digitálních médií, Buffett uznal, že většina novin je „mrtvých“.

Ale reklamní podnikání stále zůstává zdrojem zisků, pouze se přesunulo do digitálních médií. Jedním ze způsobů, jak využít technologického posunu v reklamě, je The Trade Desk (NASDAQ: TTD), což je firma, zabývající se reklamními technologiemi, která je přední platformou DSP (pure-play demand side platform), což znamená, že pomáhá reklamním agenturám efektivně alokovat jejich rozpočty napříč kanály.

Trade Desk provozuje cloudovou samoobslužnou platformu. Reklama je v širokém měřítku obchodním modelem s vysokou marží a The Trade Desk to využil. V loňském roce tržby vyskočily o 26 % na 836 milionů USD a vykázaly EBITDA ve výši 283,7 milionů USD, což je 34% marže.

ARK Next Generation Internet ETF vlastní akcie Trade Desk za 166 milionů dolarů. Akcie by se jistě neztratily ani portfoliu Berkshire Hathaway, vzhledem k jejich růstu a ziskům a Buffettově zálibě v reklamních podnicích.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ